Uwaga, wybory! Zakaz używania plastikowych naczyń i sztućców oraz nadanie mostowi patrona - premiera Tadeusza Mazowieckiego
Kandydaci na posłów i senatorów ruszyli w teren, żeby znaleźć poparcie wyborców. Przy okazji, zaczynają prezentować niektóre swoje pomysły.
Kampania wyborcza do Sejmu i Senatu właśnie się rozpoczęła. Teraz członkowie poszczególnych komitetów wyborczych mają dwa tygodnie na zebranie podpisów poparcia. Oczywiście, podpisy wyborców mogą zbierać tylko te, które już poinformowały Państwową Komisję Wyborczą o utworzeniu komitetu wyborczego.
Ekologia w mieście
Niektórzy kandydaci wczoraj wyruszyli w teren, by prosić bydgoszczan o podpisanie list. Na płycie Starego Rynku np. o poparcie mieszkańców zabiegali; radna Joanna Czerska-Thomas(Koalicja Obywatelska) oraz Piotr Malich (Partia Zieloni), oboje są kandydatami do Sejmu Koalicji Obywatelskiej.
Kandydaci poinformowali też o tym, że złożą interpelacje do prezydenta Bydgoszczy w sprawie szybkiego wprowadzenia zakazu używania jednorazowych, plastikowych naczyń i sztućców. Pierwszym polskim miastem, które wprowadziło taki zakaz był Wałbrzych.
- Mamy szereg gotowych rozwiązań –zapewniała radna radna Joanna Czerska-Thomas i dodała, że rozpocząć należy od akcji informacyjnej o przyczynach coraz bardziej widocznych zmian klimatu oraz o tym, w jaki sposób można je powstrzymać.
- Zobowiązuję się do przygotowania odpowiednich projektów - oświadczył Piotr Malich.
Niecałą godzinę później swoją konferencję zwołał kolejny kandydat Koalicji Obywatelskiej – poseł Paweł Olszewski.
Poseł zaproponował, by nowy most Trasy Uniwersyteckiej nosił imię Tadeusz Mazowieckiego, pierwszego premiera III RP.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień