Uwaga pacjenci, od 1 stycznia 2018 roku największy szpital w Rzeszowie przechodzi na pracę zmianową

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
marlena bogdan

Uwaga pacjenci, od 1 stycznia 2018 roku największy szpital w Rzeszowie przechodzi na pracę zmianową

marlena bogdan

- Dla dyrektora liczą się tylko słupki i bilans. Nic więcej - mówi Zdzisław Szramik, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy na Podkarpaciu. - Jego działania wpływają na poziom leczenia, a tym samym na bezpieczeństwo pacjentów - komentuje przejście Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie na system pracy zmianowej.

Przypomnijmy, że ta zmiana wynika z faktu, że wypowiedzenia klauzul opt- out, pozwalającej na pracę lekarzom ponad 48 godzin w tygodniu, złożyło 184 lekarzy z “dwójki”. W sumie pracuje ich tu 440.

Z dyżurów przejdą na zmiany
- W dotychczasowym systemie, praca personelu lekarskiego odbywała się w systemie: od 7 do 14.35. Od godz. 14.35 do 7 dnia następnego - dyżur medyczny. W dniach wolnych i święta dyżur medyczny 24 godzinny od godziny 7 do godziny 7 dnia następnego - tłumaczył nam Krzysztofa Bałata, dyrektor „dwójki” odpisując na pytania przesłane mailem. - Po wypowiedzeniu klauzuli opt -out przez część lekarzy specjalistów i rezydentów, praca odbywać będzie się w systemie: godz. 7 - 14.35., od 7do 19 oraz 19 - 7 dnia następnego. Możliwe są także przesunięcia godzin pracy, tak aby np. kończyła się o godz. 19. Za zabezpieczenie pracy oddziałów, poradni odpowiedzialni są kierownicy klinik, którym podlega personel lekarski - pisał.

W jego opinii zmiana nie wpłynie na bezpieczeństwo pacjentów. Poprosiliśmy dyrektora w środę o dodatkowe informacje. Jeszcze nie odpisał na wysłane pytania.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak zmiany oceniają lekarze
 • jak po zmianach szukać pomocy
Pozostało jeszcze 54% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

marlena bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.