Aleksandra Szymańska

Uwaga, Gorzów, Skwierzyna i inne miasta! Zbieramy zwykłe nakrętki dla niezwykłej dziewczynki

Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału Fot. Mat. prywatne Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału
Aleksandra Szymańska

Uwaga, uwaga! Zbieramy plastikowe nakrętki, żeby zarobić na rower. Ale nie takie zwykły, tylko specjalistyczny. Marzy o nim Wiktoria, nasza "dziewczynka o szklanych kościach".

Wiktoria Klińska gościła już na naszych łamach. Może też pamiętacie ją z telewizyjnej kampanii Fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Dziewczynka ma wrodzoną łamliwość kości. To rzadka choroba genetyczna. Występuje u jednej na 10 tys. albo - według niektórych - na 30 tys. osób i przytrafiła się właśnie Wiktorii. Dziewczynka jest tak kruchutka, że kości mogą się jaj łamać choćby podczas snu. Nawet kichnięcie bywa zagrożeniem.

Wiktoria - dziewczynka o szklanych kościach

Jednocześnie Wiktoria to osoba o wyjątkowo silnym charakterze, pełna humoru (gdy ma lepsze dni), no i jest oczkiem w głowie całej rodziny. Od lat dziewczynka jest podopieczną Fundacji Słoneczko. I też nie pierwszy raz plastikowe nakrętki mogą Wiktorii pomóc. Tym razem mają "zarobić" na specjalistyczny rower. Kosztuje aż 8 tys. zł.

Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału
Mat. prywatne Wiktoria Klińska w karnawałowym stroju brała udział w jednej z naszych zabaw. Wybieraliśmy miss i mistera karnawału

Sprawa jest prosta: jeśli macie nakrętki i nie wiecie, co z nimi zrobić, oddajcie je do punktów, które zaangażowały się w zbiórkę.
W Gorzowie to: sklep Kardamon, ul. Łokietka 7, Sklep Spożywczy Ola, ul. Papuszy, Galeria Manhattan, 1001 drobiazgów z Niemiec, ul.Armii Krajowej 17, ZSO 16, ul. Dunikowskiego 5, przedszkole Kolorowe Motyle, ul. Dekerta, przedszkole Chatka Małolatka, ul. Dekerta 93, siłownia Fabryka Formy w Panoramie i kwiaciarnia Oxalis, ul. Brukselska. W Skwierzynie nakrętki można zostawić w Księgarni przy ul. Rynek 2.

W zbiórkę angażuje się też wiele osób: w Gorzowie to Anita Klińska, tel. 697 688 983; Monika Łangowicz Klińska, tel. 668 706 629, ul. Korcza 25/3; Tomasz Bohdziun, tel. 502 048 948; Elżbieta Łangowicz, tel. 662 673 513, ul.Kleeberga 13/9; Bogusia Światłowska-Kujtkowska Wysoka 22 Gmina Lubiszyn i okolice; w Skwierzynie - Sabina Pych, tel. 721 530 420.

W gorzowskiej redakcji też mamy sporo nakrętek, które przynieśli nam Czytelnicy - przekażemy je dla Wiktorii. - Aby spełnić marzenia Wiktorii i uniknąć częstych, bolesnych operacji, samoistnych złamań, potrzeba jest dość kosztowna rehabilitacja i sprzęt - apeluje rodzina.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej.


Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia. Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. W Gorzowie, ale nie tylko.


Wydawca print


To dziś moje główne zajęcie - w wybrane dni tygodnia przygotowuję wydania papierowej Gazety Lubuskiej, które - mam nadzieję - trafiają do Waszych rąk. W te dni liczy się tylko... deadline!


Gdy nie jestem wydawcą, sięgam po... pióro (no dobrze, laptop), wtedy najchętniej piszę:  • o ludziach


Karolina Sojka z Gorzowa po operacji zmniejszenia żołądka schudła prawie 70 kg!


Profesor Eugeniusz Murawski ma 90 lat i operuje. To najstarszy chirurg w Polsce!


Koronawirus w Lubuskiem: Jak właścicielki małych firm radzą sobie w czasie epidemii?  • o zdrowiu, a raczej ochronie zdrowia


Specjaliści ostrzegają: Koronawirus wcale nie jest mniej groźny dla dzieci, a objawy mogą zmylić lekarzy


Jeden dzień z życia poradni onkologicznej w Gorzowie


Szpital w Gorzowie prowadzi kurs dla urody, ale tak naprawdę to terapia dla zbolałej duszy  • bliska jest mi też kultura


Remont Teatru Osterwy w Gorzowie jak powrót do przeszłości. Co już odkryli konserwatorzy?


Niezwykła historia spektaklu „Trzy razy Piaf” Teatru Osterwy w Gorzowie


Artur Barciś: Trzeba wierzyć w marzenia i starać się je realizować


Tygodnik Naszemiasto.pl


Przez ładnych parę lat pracy w redakcji tygodnik Naszemiasto.pl, a i portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.plbyły na czele mojej codziennej listy "rzeczy to zrobienia"


Miałam też zaszczyt i przyjemność  (plus stres, nerwy) przygotowywać strony regionalne Gazety Lubuskiej. Zawsze też jednak było pisanie...


Gdyby nie praca w redakcji, to...


... oto jest pytanie! Dziennikarstwo "wymyśliłam" dla siebie zaraz po studiach - ani trochę dziennikarskich. 


W dzieciństwie biegałam z magnetofonem i przeprowadzałam wywiady, chyba więc zawsze czułam bluesa. 


PS Nadal lubię przeprowadzać wywiady


Monika Jaruzelska: Ojciec ma na grobie napis "Żołnierz"


Monika Łangowicz - Klińska z Gorzowa, mama chorej Wiktorii: Tylko nie mówcie, że jestem silna, bo nie wiecie, co czuję


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.