Marek Weckwerth

Uwaga, dziecko na drodze! Już 90 rannych, 7 zginęło

Dziecko umieszczone prawidłowo w foteliku samochodowym  jest znacznie bezpieczniejsze niż gdyby siedziało jak dorosły Fot. Andrzej Wiktor Dziecko umieszczone prawidłowo w foteliku samochodowym jest znacznie bezpieczniejsze niż gdyby siedziało jak dorosły
Marek Weckwerth

Wpadają pod auta, uczestniczą w wypadkach powodowanych przez rodziców i opiekunów... Lista wakacyjnych dramatów dzieci i młodzieży jest niestety długa.

Wczoraj w jednej z podlęborskich miejscowości staczający się z pochyłości samochód przygniótł do drugiego auta dwuletniego chłopca znajdującego się między pojazdami. Dziecko trafiło do szpitala w ciężkim stanie. Przyczyny nieszczęśliwego wypadku bada policja.

W poniedziałek w naszym regionie - w Tleniu - w wypadku drogowym uczestniczyła pięcioosobowa rodzina z Warszawy podróżująca fordem.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacyjnych podróży? O czym przypominają policjanci? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.