Uniwersytet Łódzki przyznał tytuł doktora honoris causa Hermanowi Van Rompuyowi, byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej

Czytaj dalej
Fot. Fot. Marcin Obara / Polskapresse
Arkadiusz Krystek

Uniwersytet Łódzki przyznał tytuł doktora honoris causa Hermanowi Van Rompuyowi, byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej

Arkadiusz Krystek

Senat Uniwersytetu Łódzkiego zdecydował o przyznaniu tytułu doktora honoris causa Hermanowi Van Rompuyowi, byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej i premierowi Belgii. Promotorem doktoratu jest prof. Rafał Matera, dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Data wręczenia tytułu nie jest jeszcze znana.

Uniwersytet Łódzki docenił zasługi Hermana Van Rompuya dla integracji europejskiej i jego wkład w rozwój europejskich uniwersytetów.

Herman Van Rompuy przekazywał (...), że Europa jest dziedzictwem wartości, zasad i wolności. Przestrzegał przed niebezpieczeństwem, jakie niesie ze sobą populizm. Europa według Niego musi stać się „wspólnotą”, Europą, która chroni, a nie zostawia swojego obywatela w trudnej sytuacji, Europą walczącą z bezrobociem, Europą zdolną do sprostania globalnym wyzwaniom - czytamy w komunikacie UŁ.

Kim jest Herman Van Rompuy?

Jak UŁ uzasadnia wybór?

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Krystek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.