Uff! Remont ul. Walczaka nareszcie się kończy!

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Uff! Remont ul. Walczaka nareszcie się kończy!

Jarosław Miłkowski

W drodze do pracy lub szkoły można odetchnąć, bo po ul. Walczaka samochody śmigają już na dobre. Właśnie kończy się jeden z dłuższych remontów w powojennej historii miasta. Trwał 14 miesięcy.

– Chwała Bogu, że ten remont już się kończy! – wzdychała wczoraj Danuta Bogdan. Tuż przed południem wracała z bratem z przychodni, która jest w byłym szpitalu dziecięcym. – Przez wiele miesięcy trzeba było tu chodzić po placu budowy. Teraz te uciążliwości się kończą. Jasne, że się z tego cieszę – mówiła kobieta. Gdy rozmawialiśmy z nią, po ul. Walczaka samochody śmigały już jak po stole. Po kilka, kilkanaście aut w ciągu minuty.

Ruch może nie jest tu jeszcze tak duży, jak przed remontem, bo samochody jeżdżą tu zaledwie od kilku dni. Puszczenie pojazdów pozwoliło jednak odetchnąć wielu mieszkańcom, zwłaszcza na Górczynie. Kto jechał wczoraj rano do pracy lub szkoły, mógł zauważyć, że korki na ul. Piłsudskiego, al. ks. Andrzejewskiego (dawna al. Odrodzenia), Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich były znacznie krótsze niż jeszcze parę dni temu.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.