Twarze bioenergoterapeutów. Rozmowa z Katarzyną Janiszewską

Czytaj dalej
Katarzyna Kachel

Twarze bioenergoterapeutów. Rozmowa z Katarzyną Janiszewską

Katarzyna Kachel

W poczekalniach u bioenergoterapeutów też siedzą lekarze - mówi Katarzyna Janiszewska, autorka reportażu „Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Prawdziwa twarz polskich bioenergoterapeutów”.

Wierzysz w energię?

Wierzę, że istnieje, bo nawet fotografia kirlianowska potrafi uchwycić aurę rośliny. Mój sceptycyzm pojawia się, kiedy słyszę, że można ją przekazywać i leczyć przy jej pomocy schorzenia.

Czyli miałaś gotową tezę, zaczynając pracę nad książką?

Nie miałam. Chciałam to sprawdzić, zbadać, może nawet poczuć. To, że jestem sceptyczna i bardzo racjonalna, nie oznacza, że chciałam to środowisko zdyskredytować.

Były już przecież badania. Mam na myśli eksperyment psychologa Leszka Mellibrudy na tak zwanej białej chirurgii Collegium Medicum UJ?

Tak, miał odpowiadać, czy bioenergoterapeuci leczą oraz czy potrafią rozpoznać choroby. Było to wówczas bardzo głośne wydarzenie, w którym wzięło udział prawie tysiąc pacjentów i stu uzdrawiaczy. Między nimi ci najwięksi w tamtych czasach, jak Harris, Nardelli czy Kaszpirowski.

Skończyło się fiaskiem.

Nie do końca. Bardzo znamienne były przypadki pacjentek z kamieniami w woreczku, które porzucały reżim dietetyczny, świetnie się czuły i były przekonane, że są wyleczone. Podczas badania, kiedy okazywało się, że kamienie jakimś cudem się nie rozpłynęły, były autentycznie zaskoczone. Niektóre nawet oskarżały lekarzy o manipulację wynikami. Po jakimś czasie musiały zameldować się na salach operacyjnych, ale do końca wierzyły w siłę i moc swoich uzdrawiaczy, winą za źle spożytkowaną energię obarczając wyłącznie siebie.

Dowiedz się, jak przebiegała praca nad książką o bioenergoterapeutach. 

 

Pozostało jeszcze 84% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Kachel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.