Trzy lata więzienia dla byłego pustelnika z Dębowca za seksualne wykorzystanie 14-latka. Zapadł prawomocny wyrok

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Trzy lata więzienia dla byłego pustelnika z Dębowca za seksualne wykorzystanie 14-latka. Zapadł prawomocny wyrok

Ewa Gorczyca

Prawomocny wyrok usłyszał dziś Wojciech P. były pustelnik z Dębowca w pow. jasielskim. Sąd Okręgowy w Krośnie odrzucił apelację jego obrońców i podtrzymał wyrok skazujący, jaki zapadł w I instancji, w Sądzie Rejonowym w Jaśle.

Wojciech P. stanął przed sądem oskarżony o przestępstwo z art. 200 par 1 i 3. Pierwszy zarzut dotyczył dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec 14-latka, pozostawionego przez matkę pod jego opieką. Drugi - przedstawienia chłopcu filmu o treści pornograficznej.

Sąd Rejonowy w Jaśle w marcu tego roku uznał jego winę i wydał wyrok skazujący byłego pustelnika na trzy lata pozbawienia wolności - była to kara łączna za oba czyny. Orzekł także 5 letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą na okres 10 lat.

Obrońcy Wojciecha P. odwołali się od tego wyroku. Jednak Sąd Okręgowy w Krośnie (w trzyosobowym składzie sędziowskim) nie miał wątpliwości co do ustaleń procesu w I instancji. Wyrok w całości został utrzymany w mocy - co sąd ogłosił wczoraj. Obciążył też Wojciecha P. kosztami postępowania odwoławczego.

W dalszej części artykułu:

 • Żaden wyrok nie zmaże tego, co przeżywaliśmy, mój syn, cała moja rodzina - mówi matka Wiktora
 • Zostałem zaszczuty, oskarżony niesłusznie, ale przebaczam - powiedział były pustelnik

 

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.