Trzecia apelacja w sprawie byłego proboszcza z Hłudna, Stanisława K. Ksiądz chce uniewinnienia, a prokuratura kary więzienia

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Jefimow
Ewa Gorczyca

Trzecia apelacja w sprawie byłego proboszcza z Hłudna, Stanisława K. Ksiądz chce uniewinnienia, a prokuratura kary więzienia

Ewa Gorczyca

Za zamkniętymi drzwiami Sąd Okręgowy w Krośnie rozpatrywał w środę sprawę byłego proboszcza parafii w Hłudnie, Stanisława K.. Ksiądz, który odwołał się od wyroku skazującego, jaki zapadł w I instancji, nie pojawił się na sali sądowej.

Sąd Okręgowy w Krośnie, jako sąd II instancji, już po raz trzeci zajmuje się sprawą byłego proboszcza z Hłudna. To skutek złożonych od wyroku odwołań.

W marcu tego roku w Sądzie Rejonowym w Brzozowie zapadł wyrok skazujący ks. Stanisława K. za znęcanie się nad dziećmi i przyczynienie się do samobójstwa 13-letniego Bartka. Sąd orzekł karę 2 lat więzienia, ale warunkowo zawiesił jej wykonanie na 5 lat.

Od tego wyroku odwołała się prokuratura - chce kary bezwzględnego pozbawienia wolności (wnioskowała o 2,5 roku). Odwołał się też oskarżony, który czuje się niewinny, Apelacje złożył także obrońca księdza. Wnioskował on o uchylenie wyroku i ponowny proces.

Sprawa toczy się od 10 lat - wciąż bez prawomocnego wyroku. Dwa poprzednie zostały w apelacji uchylone i za każdym razem sprawa wracała do I instancji - Sądu Rejonowego w Brzozowie. Także wyrok z marca, jaki zapadł po trzecim procesie, nie zadowolił żadnej ze stron.

O samobójstwie 13-letniego Bartka, tym, jak przebiegały dotychczasowe procesy i za co skazano księdza z Hłudna przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.