Reprezentacja Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Torunia tak bardzo zachwyciła władze miasta i szkoły w Tours, że chłopcy otrzymali propozycję odbycia staży zawodowych we Francji.
Pięciu uczniów wraz z nauczycielką Magdaleną Paczkowską, spędziło w kwietniu sześć dni w Tours we Francji biorąc udział w Wiosennej Szkole Gastronomicznej. Wyjazd zorganizowano dzięki francusko-polsko-rumuńskiemu projektowi realizowanemu w ramach Erasmus Plus.
Motywem przewodnim spotkania we Francji było dziedzictwo kulinarne i edukacja w tym zakresie. Uczniowie przed wyjazdem przygotowali prezentację i film na potrawy z gęsiny, według receptur pochodzących z pierwszej polskiej książki kucharskiej z 1682 roku - Compendium Felculorum. Za przygotowane potrawy reprezentacja toruńskiej szkoły otrzymała owacje na stojąco. - Na podstawie książki przygotowaliśmy przystawkę, zupę, danie główne z gęsiny oraz deser - zdradzają uczestnicy projektu.
W trakcie pobytu w Tours uczniowie uczestniczyli w licznych konferencjach i wykładach poświęconych dziedzictwu kulinarnemu Polski, Francji, Rumunii. Wzięli również udział w konkursie kulinarnym, w którym zdobyli I miejsce. Działając w grupach międzynarodowych musieli wykazać się rozległą wiedzą nt. produktów regionalnych, serów, oraz wina. Konkurs przeprowadzony został w języku angielskim, co było doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.
Uczniowie mieli również okazję do wymiany doświadczeń kulinarnych m.in. z Bartkiem Witkowskim - absolwentem ZSG-H w Toruniu i uczestnikiem Top Chefa oraz z Grzegorzem Łapanowskim - polskim Jamiem Oliverem, prowadzącym TOP CHEF, autorem projektu edukacyjnego „Szkoła na widelcu”, którego zachwyciła niezwykła wrażliwość kulinarna chłopaków z toruńskiej szkoły.
Kierownikiem wyjazdu ze strony polskiego partnera (UMK) był profesor Jarosław Dumanowski.