Tomasz Poręba: Udało się wykonać zadanie

Czytaj dalej
Fot. Kuba Zegarliński
Kuba Zegarliński

Tomasz Poręba: Udało się wykonać zadanie

Kuba Zegarliński

- Cieszymy się, że Polska Grupa Energetyczna nadal będzie wspierać Stal Mielec. Wierzymy, że dzięki tej współpracy w najbliższych miesiącach i latach, będziemy mogli odbudować świetność mieleckiego klubu – mówi europoseł PiS Tomasz Poręba.

Udało się. Polska Grupa Energetyczna zostaje na kolejny rok ze Stalą Mielec.

Całej PGE dziękuje za zaufanie. Zarówno trener, zawodnicy, zarząd klubu i moja osoba, zrobimy wszystko, aby to zaufanie, którym obdarzyła nas Polska Grupa Energetyczna w ostatnich miesiącach, było zaufaniem, które będzie budować nasze relacje również w przyszłości. Jestem pewien, że herb FKS Stali Mielec oraz te nasze plany i ambicje, przyczynią się do tego, że PGE będzie zyskiwało w oczach Polaków. Stal Mielec to klub z wielką historią i świetlną przyszłością. Hasło w drodze po dawny blask jest najlepszym zobrazowaniem tego, do czego dąży się w Mielcu.

Domyślam się, że wiele klubów z różnych regionów Polski czyni starania, aby tak duży sponsor przyszedł właśnie do nich. Dzięki Pana wsparciu jednak PGE drugi rok z rzędu będzie wspierać biało-niebieskich.

Oczywiście zadanie, które sobie wyznaczyłem, czyli szerokie działania na rzecz pozyskania nowych sponsorów dla Stali Mielec nie były łatwe, ale udało się je doprowadzić do szczęśliwego końca. Początkowo nie było łatwo: musieliśmy się poznać, sobie zaufać, pokazać, że Stal Mielec to klub, w który warto inwestować. Dziś, po roku współpracy, jest już zupełnie inaczej. PGE znalazła w Mielcu bardzo solidnego partnera.

W tym roku łatwiej było przekonać zarząd spółki do inwestowania w mielecki klub?

To były trochę inne rozmowy. Z pewnością na korzyść Stali przemawiało, to co udało się zrobić przez ostatni rok: wyniki na boisku, marketing i wypracowany ekwiwalent reklamowy. Pamiętam, jak po raz pierwszy byłem u pana prezesa Baranowskiego w Warszawie, gdy rozpoczęliśmy temat wsparcia Stali Mielec. Pamiętam nasze rozmowy i cieszę się, że to wszystko, co wtedy ustaliliśmy, omówiliśmy i wzajemnie obiecaliśmy, zostało zrealizowane i że ta umowa będzie kontynuowana. To niezwykle ważne dla klubu, miasta i całego regionu.

Po tak udanym roku Grupa PGE zobaczyła, że warto nadal wspierać Stal?

Tak jak powiedziałem wcześniej. Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej znalazł w Stali Mielec solidnego partnera, który wypełnił poszczególne punkty umowy zawartej przed rokiem. Oczywiście przedłużenie współpracy nie można było nazwać formalnością. W tej sprawie odbyło się wiele spotkań, negocjacji czego efektem jest nowy kontrakt sponsorski.

Dla pana to osobisty sukces?

Dla mnie, jako dla polityka to ogromnie ważne, że spółka skarbu państwa inwestuje w Polskę wschodnią, w Podkarpacie. To jest coś, czego w ostatnich latach nie było. Dla mnie osobiście jako polityka, jest istotne, że jesteśmy w Polsce w takim momencie, że najważniejsze podmioty, które decydują o przyszłości naszego kraju, zwłaszcza w przypadku branży energetycznej, chcą się angażować w Polskę wschodnią, która ciągle potrzebuje rozwoju, wsparcia, inwestycji.

Kuba Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.