To śledztwo zaczęło się od samobójstwa. Jest akt oskarżenia ws. 58-latka z Tarnobrzega

Czytaj dalej
Fot. K.Kapica
ram

To śledztwo zaczęło się od samobójstwa. Jest akt oskarżenia ws. 58-latka z Tarnobrzega

ram

Do 10 lat więzienia grozi 58-letniemu Mariuszowi M. z Tarnobrzega, którego prokuratura właśnie oskarżyła o wyłudzenie szeregu kredytów oraz pożyczek na szkodę osób fizycznych. Jeden z poszkodowanych tak się załamał, że odebrał sobie życie - tak sprawa ujrzała światło dzienne.

Łącznie - według ustaleń śledczych - oskarżony wyłudził kredyty i pożyczki opiewające na ponad 300 tys. zł (kwota wynikająca z zawartych umów), z czego fizycznie otrzymał ponad 220 tys. zł. I taka jest ostateczna kwota wyłudzenia zawarta w zarzucie opisanym w akcie oskarżenia.

- Akt oskarżenia w piątek skierowany został do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, który rozpozna sprawę - wyjaśnia prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadziła śledztwo.

W tekście przeczytasz m.in.:

"Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że Mariusz M. nawiązywał znajomości z potencjalnymi kredytobiorcami w jednym z tarnobrzeskich lokali. Prosił ich o zaciąganie pożyczek oraz kredytów oraz obiecywał, że będzie regularnie je spłacał. (...) Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. "

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
ram

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.