Małgorzata Oberlan

„To po stronie powódki widać silny ładunek złej woli” - stwierdził sąd. Matka urządziła swym dzieciom rodzinne piekło

Zarzuty matki pod adresem syna okazały się nieprawdą. Rodzeństwo opowiedziało w sądzie o wszystkim... Fot. Archiwum Polska Press Zarzuty matki pod adresem syna okazały się nieprawdą. Rodzeństwo opowiedziało w sądzie o wszystkim...
Małgorzata Oberlan

„Żałuję, że cię urodziłam” - mówiła mu. Dzieci biła, bo uważała je za własność. Jak ustalił Sąd Okręgowy w Toruniu, to matka w tym konflikcie była winna.

Historia działa się we wsi pod Toruniem. Konflikt między matką a synem trwał latami. Zażywna staruszka, która przed laty podarowała synowi gospodarkę i dom, zażądała na drodze sądowej, by syn zrzekł się teraz połowy nieruchomości.

„Źródłem większości nieporozumień jest zdaniem sądu konfliktowe i despotyczne nastawienie powódki oraz fakt, że pomimo dobrowolnego zbycia synowi nieruchomości wciąż uważa się za faktycznego właściciela” - stwierdził Sąd Okręgowy w Toruniu. I oddalił wniosek pani Wandy. Oto szczegóły tej sprawy.

Matka: ubliża i szarpie

Ponad 7-hektarowe gospodarstwo i dom podarowało 40-letniemu dziś mężczyźnie oboje rodziców. Akt notarialny sporządzony został w 1999 roku. Główny wpływ na taką decyzję miał jednak ojciec. Po jego śmierci pod wspólnym dachem zaczęło się dziać coraz gorzej.

Pani Wanda to dziś staruszka, poruszająca się o kulach, ale i jeżdżąca sama rowerem. Aktywna i energiczna, jak odnotował sąd.

Seniorka wystąpiła do Sądu Okręgowego w Toruniu żądając, by syn złożył oświadczenie woli, w którym połowę podarowanego mu przed laty majątku przepisze na nią. Jak uzasadniła żądanie?

Twierdząc, że syn jej ubliża, szarpie, nie wozi do kościoła, nie rozmawia z nią, nie interesuje się jej stanem zdrowia.

Więcej - seniorka podniosła też, że syn kompletnie zaniedbał dom, a grunty leżą odłogiem. Jednym słowem: syn dopuszcza się wobec niej „rażącej niewdzięczności”, a podarowaną gospodarkę spisuje na straty.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.