"To klęska". Kryzysowa sytuacja PiS w Przemyślu i Jaśle. Podobno mają polecieć głowy. Bo "góra" tak chce

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

"To klęska". Kryzysowa sytuacja PiS w Przemyślu i Jaśle. Podobno mają polecieć głowy. Bo "góra" tak chce

Norbert Ziętal

Państwowa Komisja Wyborcza pozbawia wszelkich złudzeń przemyski i jasielski sztab Prawa i Sprawiedliwości. Partia nie wystawi swoich kandydatów na przemyskich radnych miejskich w dwóch z czterech okręgów. W Jaśle PiS nie zarejestruje żadnej listy do rady miasta, ani kandydata na burmistrza. Decyzja PKW jest ostateczna.

To miało być łatwe przejęcie władzy w Przemyślu. Całej władzy, bo częściowo Prawo i Sprawiedliwość współrządzi od czterech lat. Kampania miała być o tyle łatwiejsza, z wyborów na prezydenta miasta wycofał się Robert Choma (Regia Civitas, a w przeszłości także PiS). Dodatkowo kandydatem PiS na prezydenta jest obecny zastępca prezydenta Janusz Hamryszczak. To znacznie ułatwia prowadzenie kampanii. A na deser pojawiające się tu i ówdzie sondaże wyborcze, dające PiS-owi zwycięstwo.

Tymczasem marzenia o sukcesie przemyskiego PiS zaczęły się sypać tydzień temu. Miejska Komisja Wyborcza, z powodu niewystarczającej liczby ważnych podpisów pod listami poparcia, odmawia rejestracji list kandydatów PiS w dwóch z czterech okręgów. Listy kandydatów w każdym okręgu należało poprzeć 150 podpisami mieszkańców. I PiS zebrał te podpisy, nawet nieco więcej niż trzeba. Tyle tylko, że nie wszystkie są ważne. Po podliczeniu okazuje się, że w okręgu nr 2 jest ich 145, a w okręgu nr 3 - 147.

PiS odwołuje się do Komisarza Wyborczego w Przemyślu, ale ten po dwóch dniach podtrzymuje decyzję miejskiej komisji. PiS próbuje jeszcze ostatecznej drogi, zaskarża decyzję do Państwowej Komisji Wyborczej. Ta w ubiegłą środę, późnym wieczorem, podtrzymuje postanowienie przemyskiego komisarza. Swoją decyzję klarownie wyjaśnia na kilku stronach uzasadnienia. Podpiera się podobnymi orzeczeniami, które zapadły wcześniej w innych sprawach.

Złe PESEL-e, błędy w adresach

- Klęska. Jeszcze tydzień temu szliśmy po pewne zwycięstwo w Przemyślu, a dzisiaj nie wiemy, czy przekroczymy próg wyborczy. Przez czyjąś głupotę i lenistwo

- komentuje na gorąco jeden z przemyskich działaczy PiS.

Nie jest tajemnicą, że w tym roku przemyski PiS miał problem z podpisami poparcia. A jest to najprostszy element w kampanii wyborczej. W nocy, na kilka godzin przed zamknięciem przyjmowania list, po Przemyślu biegali jeszcze działacze i naprędce uzupełniali listy. „Górka”, czyli nadwyżka ponad 150 podpisów, była jednak niewielka. Według naszych informacji PiS miał problem z listą również w okręgu nr 1. Podpisów starczyło ledwo, ledwo.

W dalszej części przeczytasz:

 • jaki najczarniejszy scenariusz grozi PiS-owi podczas wyborów w Przemyślu
 • jak przemyscy działacze partii tłumaczą wpadki swego sztabu
 • co o wpadce w Jaśle mówi senator Alicja Zając
Pozostało jeszcze 80% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.