To był wyborczy nokaut. Wojciech Bakun nowym prezydentem Przemyśla. Janusz Hamryszczak, kandydat PiS, komentuje porażkę [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

To był wyborczy nokaut. Wojciech Bakun nowym prezydentem Przemyśla. Janusz Hamryszczak, kandydat PiS, komentuje porażkę [WIDEO]

Norbert Ziętal

Takiego wyborczego wyniku, w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Przemyśla, nikt się nie spodziewał. Pomimo zmasowanej kampanii Prawa i Sprawiedliwości kandydat tego ugrupowania Janusz Hamryszczak, zdobył mniej głosów niż w pierwszej turze. Za to kandydat Kukiz’15 Wojciech Bakun zgarnął prawie 75 proc. głosów.

Niedziela, tuż po godz. 21. Koniec głosowania. W sztabie Kukiz’15 spory tłum, jest znacznie więcej osób niż podczas pierwszej tury.

- Pewnie przed północą będą już wyniki. A może gdzieś koło 23 - zastanawiają się goście.

Jednak wyniki, nieoficjalnie, z poszczególnych komisji zaczynają spływać już przed godz. 22.

- Bakun 636, Hamryszczak 228 - odczytuje ktoś SMS’a z meldunkiem.

Za chwilę kolejnego i następnego. O podobnej treści i stosunku głosów. A w sztabie Bakuna euforia. Są już dane z 30 proc. komisji. Podobne do siebie. Wojciech Bakun prowadzi stosunkiem głosów 75:25, choć chwilami nawet powiększa przewagę.

- Wojtek, Wojtek - skandują zgromadzeni.

- Przemyśl, Przemyśl - odpowiada Wojciech Bakun.

Nie może dokończyć, bo kilku kolegów porywa go na ręce i podrzuca. W ruch idą dziesiątki smartfonów, ludzie relacjonują wydarzenia na żywo, głównie na Facebooku. Lajki, czyli oznaki zadowolenia, płyną z różnych części świata. To głównie od przemyślan, którzy wyemigrowali za chlebem. Niektórzy deklarują powrót.

WIDEO: Prawo i Sprawiedliwość w Przemyślu podsumowuje nieudane dla siebie wybory

W dalszej części m.in.:

 • skąd tak duże poparcie dla Wojciecha Bakuna
 • z kim Kukiz'15 stworzy koalicję
 • jakie zmiany szykują się w Przemyślu
Pozostało jeszcze 71% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.