Tłumy na otwarciu wystawy Davida Lyncha w toruńskim CSW [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Paulina Błaszkiewicz

Tłumy na otwarciu wystawy Davida Lyncha w toruńskim CSW [ZDJĘCIA]

Paulina Błaszkiewicz

- Ta wystawa i spotkanie z tym człowiekiem to dowód na to, że Toruń potrzebuje kultury wysokiej - mówił jeden z sympatyków amerykańskiego reżysera.

Głośna muzyka z „Twin Peaks” i tłumy ludzi przed Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”- tak w skrócie można opisać to, co wczoraj od godziny 16 działo się w centrum miasta.

- Ta wystawa i spotkanie z tym człowiekiem to dowód na to, że Toruń potrzebuje kultury wysokiej. Proszę spojrzeć na to, co się tu dzieje. Ci ludzie, którzy są przyklejeni do szyb i nie chcą się ruszyć z miejsca, bo chcą zobaczyć Davida Lyncha. Coś niesamowitego - mówił jeden z sympatyków amerykańskiego reżysera, którego spotkaliśmy przed CSW.

Z kolei w środku wśród zaproszonych gości można było spotkać np. polskich aktorów. Na wernisażu pojawili się m.in.: Magdalena Boczarska z partnerem Mateuszem Banasiukiem i aktor Wojciech Mecwaldowski, który gościł też dwa lata temu na wystawie Bryana Adamsa. Prace amerykańskiego reżysera przyjechali zobaczyć nie tylko przedstawiciele świata filmu, ale ludzie z całej Polski.

David Lynch pojawił się w Toruniu około godziny 14. Już wtedy został serdecznie przywitany przez swoich fanów, którzy skandowali: „Mr.Lynch, Mr. Lynch”.

Na otwarcie swojej wystawy „Silence and Dynamism” i konferencję prasową twórca m.in. „Twin Peaks”, „Blue Velvet”, czy „Prostej historii” przyjechał w eleganckim, ciemnym garniturze. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dziennikarzy, przyjął nawet płytę z pracami jednego z fotografów.

Gdzie jest gwiazda?

Kilka dni temu Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage i kurator wystawy „Silence and Dynamism”, w jednym z wywiadów powiedział, że „David Lynch to człowiek, obok którego czujesz się jak w bańce ciepła”.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.