Tłumy młodych przyjechały, aby wspólnie się modlić

Czytaj dalej
Paweł Chwał

Tłumy młodych przyjechały, aby wspólnie się modlić

Paweł Chwał

Tarnów. Sześć tysięcy młodych ludzi z całej diecezji wzięło wczoraj udział w Tarnowie w kolejnym etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się przed południem na Rynku. - Żyjemy w kulturze samotności. Jeżeli doświadczymy obecności Boga, wtedy jesteśmy szczęśliwi, spełnieni i dopiero wtedy możemy wejść w obszar życia drugiego człowieka, nie wnosząc tam pustki, przeciętności, marazmu, ale siłę, energię, entuzjazm i wiarę - mówił biskup tarnowski, Andrzej Jeż. Zachęcał do ewangelizacji także poprzez internet. - Nie wystarczy mieć jednak świetny sprzęt na swym stoliku, trzeba mieć głębię - przypomniał.

Autor: Joanna Urbaniec

Zdaniem bpa Jeża, zwłaszcza młodzi ludzie potrzebują wspólnoty, a tego typu spotkania, jak to niedzielne, sprawiają, iż „czujemy się młodym Kościołem, w którym wszystkich jednoczy Chrystus”.

Z Rynku młodzież udała się do katedry, gdzie przeszła przez symboliczną Bramę Miłosierdzia. Wchodzący w ciszy do świątyni, przed Najświętszym Sakramentem, do stojącego tam wiklinowego kosza, będącego symboliczną Arką Przymierza, wrzucali deklarowane uczynki miłosierdzia.

Potem wyruszyli w drodze krzyżowej do kościoła bł. Karoliny, gdzie odprawiona została msza św. i odbyła się wspólna agapa (uczta duchowa). Rozważania Męki Pańskiej prowadził ks. Michał Dąbrówka.

To pierwsza, ale niejedyna droga krzyżowa, zorganizowana na ulicach Tarnowa. Kolejna, z udziałem m.in. biskupów, wyruszy w najbliższą środę z Rynku o godz. 20.

Paweł Chwał

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.