Anna Klaman

Teraz biegali w małej Wituni, w maju nad wielkim jeziorem Balaton na Węgrzech [zdjęcia]

500 maraton Ryszarda Kałaczyńskiego. Razem ze znajomymi w Wituni zdobył "Koronę Maratonów Wituńskich". Fot. nadesłane 500 maraton Ryszarda Kałaczyńskiego. Razem ze znajomymi w Wituni zdobył "Koronę Maratonów Wituńskich".
Anna Klaman

500 maraton Ryszarda Kałaczyńskiego. Razem ze znajomymi w Wituni zdobył "Koronę Maratonów Wituńskich".

Przebiegli pięć maratonów w ostatni weekend. Najwytrwalszymi i najsilniejszymi zawodnikami okazali się: Ryszard Kałaczyński z Wituni, Bogusław Maciejewski z Kwidzyna, Zygmunt Łuczkowski z Bydgoszczy i Aleksa Motylska z Mogilna. W piątek były dwa biegi, w sobotę - dwa, a w niedzielę - jeden. I to ten niedzielny bieg przyniósł maratończykowi z Wituni "życiówkę" na tej trasie, czyli trzy godziny i 48 minut. I był 500 biegiem pana Ryszarda.

Teraz owa "wspaniała męska trójka" przygotowuje się do majowej sześciodniowej imprezy na Węgrzech nad Balatonem.

- Będzie z nas silna ekipa, choć trzeba przyznać niezłe z nas już krokodyle - śmieje się Ryszard Kałaczyński. - Ja mam przecież 56 lat, Bogusław Maciejewski - 58 lat, a Zygmunt Łuczkowski - 65.

Kałaczyński liczy, że na Węgrzech uda mu się przebiec 800 kilometrów. Ta impreza nad Balatonem to jedno z wielu wyzwań, a Kałaczyński podkreśla, że Polacy w niej jeszcze nie brali udziału. Ale co to dla niego. Przecież przebiegł Polskę z Zakopanego do Sopotu, a ostatnio jego największym głośnym sukcesem było przebiegnięcie w jednym roku aż 366 maratonów, co dało mu rekord Guinessa. W tym roku będą jeszcze Mistrzostwa Polski w 24-godzinnym biegu i wymagający 240-kilometrowy bieg górski.

W małej Wituni są dumni, że mają tak uznanego biegacza. Pan Ryszard jest najlepszą marką gminy Więcbork. Rolnik, który na co dzień zajmuje się trzodą chlewną, radość życia odnajduje w bieganiu. I najważniejsze - zaraża innych zdrowym stylem życia. Na biegach w maleńkiej Wituni wszyscy są uśmiechnięci od ucha do ucha. Wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. I chce się żyć. Nie tylko na wiosnę.


500 maraton Ryszarda Kałaczyńskiego
Create your own infographics

Anna Klaman

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.