Telewizje będą ze sobą walczyć

Czytaj dalej
Fot. Sylvia Dabrowa
Paweł Gzyl

Telewizje będą ze sobą walczyć

Paweł Gzyl

Tej jesieni TVP stawia raczej na kulturę wysoką, natomiast TVN chce nas przede wszystkim bawić.

Jak zwykle jesienią wszystkie telewizje rozpoczną walkę o widza, prześcigając się w mnożeniu nowych propozycji programowych. Pierwsze odsłoniły swoje zamiary - TVP i TVN.

Telewizja publiczna jesienią zamierza postawić na kulturę wysoką. To niewątpliwie zasługa nowego dyrektora programowego Jedynki - Mateusza Matyszkowicza, okrzykniętego niegdyś „prawicowym hipsterem”, do niedawna prowadzącego TVP Kultura.

Już od 28 sierpnia telewidzowie co poniedziałek o godz. 20.15 będą mogli oglądać spektakle Teatru Telewizji. Dwa z nich będą premierowe - TVP podpisała bowiem z kilkoma znanymi teatrami w Polsce umowę na bezpośrednie transmisje ich spektakli.

Teatr Telewizji można będzie oglądać również we wtorki o godz. 20.20 w TVP Kultura. Trzy przedstawienia będą pochodzić z archiwum, a raz w miesiącu obejrzymy premierę. W stacji zawita na stałe pasmo operowe - w każdą niedzielę o godz. 14 wyemitowana zostania jakaś klasyczna opera, operetka lub balet.

Nie zabraknie również w telewizji publicznej lżejszych programów. 21 sierpnia o godz. 20.05 Dwójka rozpocznie emisję nowych odcinków serialu „Barwy szczęścia”. Tego samego dnia wystartuje o godz. 20.40 „Na sygnale”. Dokładnie tydzień później rozpocznie się o tej samej godzinie „M jak miłość”, a dwa dni później - zadebiutuje kolejny sezon „Na dobre i na złe” (środy o 20.40).

28 sierpnia Jedynka zacznie pokazywać nowe odcinki „Klanu” (godz. 17.55). Mimo poważnych kontrowersji tego dnia powróci też teleturniej „Jaka to melodia?” - w dni powszednie o 18.25. Cztery dni potem zadebiutuje kolejny sezon „Ojca Mateusza” (20.25).

Jesienią zobaczymy w Jedynce nowy serial kręcony aktualnie w Krakowie - kryminalne „Miasto skarbów” z Magdaleną Różczką i Agnieszką Popławską w rolach głównych. Na ekrany TVP1 wrócić ma popularny niegdyś teleturniej „Koło fortuny”.

TVN obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. Dlatego szefowie stacji spróbowali stworzyć wyjątkowo atrakcyjną ramówkę dla widzów.

Nowym serialem będzie „Diagnoza” z Mają Ostaszewską w roli głównej. Medyczna historia rozgrywająca się w rybnickim szpitalu będzie miała również wątek kryminalny. Na małym ekranie zobaczymy również Sonię Bohosiewicz, Macieja Zakościelnego, Antka Królikowskiego i Adama Woronowicza. Premiera 5 września o godz. 21.30

Dwa dni wcześniej o godz. 18.30 zobaczymy pierwszy odcinek show „Drzewo marzeń”, w ramach którego Mateusz Gessler będzie spełniał najskrytsze marzenia uczniów polskich szkół, dotyczące ich najbliższych.

11 września o godz. 21.30 rusza kolejna seria „Drugiej szansy” z Małgorzatą Kożuchowską. Razem z nią pojawi się m.in. Magdalena Boczarska, Rafał Królikowski i Magdalena Różdżka.

Agnieszka Woźniak-Starak ponownie wyruszy z mniej lub bardziej znanymi celebrytami w egzotyczną przygodę w ramach reality-show „Azja Ekspress”. My będziemy kibicować góralom z naszego regionu: Staszkowi Karpielowi-Bułecce i Szymonowi Chyc-Magdzinowi z grupy Future Folk. Start: 6 września o godz. 21.30.

Trzy dni wcześniej o godz. 20 aż 35 kucharzy-amatorów rozpocznie walkę o spełnienie swych marzeń w show „Master-chef”. Oceniać ich będą Magda Gessler, Ania Starmach i Michel Moran. 7 września o godz. 21.30 pierwsza z ich zaprasza również na kolejne „Kuchenne rewolucje”.

„Ślub od pierwszego wejrzenia” to reality-show dla samotnych. Pomocą w stworzeniu idealnego związku służyć będzie trójka ekspertów: prof. Bogusław Pawłowski, Monika Staruch i Piotr Mosak Początek 11 września o godz. 22.30.

Będzie także talent show „Mam talent” (od 2 września, godz. 20) i „Milionerzy” (od 4 września, godz. 20.55).

Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.