Tanieją pomidory i pietruszka, drożeją jabłka i ziemniaki

Czytaj dalej
Fot. Ula Sobol
Urszula Sobol

Tanieją pomidory i pietruszka, drożeją jabłka i ziemniaki

Urszula Sobol

Zmieniają się ceny niemal wszystkich owoców i warzyw. Co zaskakujące rosną ceny jabłek i ziemniaków. Spadły natomiast pomidorów m.in. malinowych, kalafiora i pietruszki.

- Rzeczywiście, ceny wielu krajowych warzyw i owoców poszły w dół - potwierdza Antoni Cyran, właściciel stoiska na placu Balcerowicza w Rzeszowie.

- Staniały m.in. pomidory malinowe. Wcześniej klienci musieli zapłacić 6,50 złotych za kilogram, a teraz kosztują 2,50 zł za kilogram. Za kalafior płacili 6 - 6,50 zł/kg, a teraz można kupić za 4 zł - wylicza nasz rozmówca.

Spadła też cena fasoli Jasiek - kosztowała 15-16 zł, a wczoraj jej cena spadła na 13 zł. Tańsza jest również fasola szparagowa: żółta i zielona. Staniała pietruszka. Jeszcze niedawno kosztowała nawet 20 złotych za kilogram, a dzisiaj już 9 zł. Spadły też ceny kalafiorów i brokułów do 4 złotych za sztukę. Tańsza jest także borówka amerykańska (13 zł/kg).

- Zaskakująca jest dość niska cena papryki: czerwonej, żółtej i zielonej. Waha się w okolicach 4 - 3,50 zł i wciąż spada - mówi Antoni Cyran.

Jak zaobserwowaliśmy na rzeszowskim targowisku, ceny wielu owoców i warzyw poszły w górę. Jest duże prawdopodobieństwo, że za ziemniaki w bieżącym sezonie będziemy płacić więcej niż rok temu.

W dalszej części artykułu: czym spowodowane są podwyżki cen warzyw i owoców?

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.