Łuaksz Gazur

Tamara Czartoryska: Podpisałam dokumenty po licznych groźbach

Tamara Czartoryska: Podpisałam dokumenty po licznych groźbach
Łuaksz Gazur

- Żałuję, że nie byłam silniejsza i nie zostałam przy swoim - mówi Tamara Czartoryska.

Trwa wymiana oświadczeń między córką Adama Karola Czartoryskiego, a Fundacją Książąt Czartoryskich. Tamara Czartoryska w swoich pismach kategorycznie zaprzecza, jakoby brała świadomy udział w sprzedaży kolekcji fundacji (za 100 mln euro kupił ją w 2016 r. Skarb Państwa) czy transferze pieniędzy z transakcji na konto nowej organizacji w Lichtensteinie. W piątek Onet poinformował, że pozwała Macieja Radziwiłła, jednego z członków zarządu fundacji, za fałszowanie dokumentów.

W swoim oświadczeniu wspomniała Pani, że niektóre dokumenty nie były podpisane przez Panią. Co to były za dokumenty?

Nigdy nie podpisałam żadnych dokumentów, gdzie była mowa o wysłaniu pieniędzy do fundacji w Liechtensteinie.

A podpisała Pani decyzję o zmianie statutu umożliwiającej sprzedaż kolekcji?

Tak, podpisałam ten dokument bez żadnej wiedzy, ani wyjaśnienia co to było. Sporo kłóciłam się tego dnia z moim ojcem przez telefon, bo nie chciałam podpisywać dokumentów, których nie rozumiałam i o których nic nie wiedziałam. Poddałam się po jego licznych groźbach. Z perspektywy czasu żałuję, że nie byłam silniejsza i nie zostałam przy swoim. Nigdy nie mogłam sobie wyobrazić, że chodziło o sprzedaż.

Była Pani - zgodnie ze statutem - „efektywnie informowana o tym” i o zmianach, mających zajść w statucie?

Nie poinformowano mnie, ani nie wyjaśniono żadnej z tych zmian.

Według zeznania Macieja Radziwiłła, pani pełnomocnik, Adam Karol Czartoryski, podpisał wszystkie wcześniejsze uchwały. Czy to prawda?

Mój ojciec nie miał mojego pełnomocnictwa.

Czytaj więcej i dowiedz się, co o konflikcie mówi sama Tamara Czartoryska oraz przeczytaj oświadczenie Macieja Radziwiłła w te sprawie. 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łuaksz Gazur

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.