Leszek Kalinowski

Tak nauczyciele z SP-15 w Zielonej Górze wspierają swoich uczniów!

Coraz więcej dzieci tęskni za szkołą i bezpośrednim kontaktem z uczniami i nauczycielami. Potrzebują wsparcia. Fot. Mariusz Kapała Coraz więcej dzieci tęskni za szkołą i bezpośrednim kontaktem z uczniami i nauczycielami. Potrzebują wsparcia.
Leszek Kalinowski

Jesteśmy z Was dumni. Tęsknimy za Wami - taki przekaz do swoich uczniów umieścili w specjalnie przygotowanym filmie nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze. Uczniowie i ich rodzice dziękują za wsparcie. I biją im brawo!

Nie tylko starsze osoby denerwują się z powodu panującej na świecie pandemii koronawiusa. To trudny czas dla każdego, także dla dzieci. Brak kontaktu z rówieśnikami, nauczycielami jest dla nich sprawia, że miewają różne nastroje. Potrzebują wsparcia.

Uczniowie potrzebują kontaktu

- Mam wrażenie, że dzieci bardzo przeżywają tę sytuację. Ja mam dwie córki i syna, mogą sobie pomagać w nauce, spędzać czas na grach czy rozmowie. A mimo to jest im ciężko. I cały czas dopytują mnie, kiedy to się skończy, kiedy będą mogli wrócić do szkoły – opowiada jedna z mam z Zielonej Góry. – Wiem, że nauczyciele bardzo wspierają swoich uczniów. Kontaktują się z nimi nie tylko po to, by przekazać wiedzę, ale łączą się za pomocą różnych komunikatorów, by po prostu zapytać, co słychać, jak się ich podopieczni czują. A dzieci dzielą się wrażeniami, opowiadają o swoich zwierzętach, potrawach, które przygotowali czy obejrzanym filmie. Potrzebują się wygadać, zobaczyć na ekranie swoją panią.

Zgrany zespół chwali uczniów

Do naszej piszą rodzice, by za naszym pośrednictwem podziękować tym pedagogom, którzy rozmawiają ze swoimi uczniami w różnych godzinach dnia, przygotowują im atrakcyjne, zdalne lekcje i… niespodzianki.

Jedną z takich niespodzianek, o której zdaniem rodziców, powinniśmy poinformować i pokazać na naszych łamach, jest film przygotowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Lisiej w Zielonej Górze.
Widzimy w niej m.in. zdjęcia nauczycieli, trzymających kartki z napisami i przesyłających uczniom uśmiechy.

Układa nam się przekaz skierowany do dzieci: Kochani uczniowie! Świetnie pracujecie! Jesteśmy z Was dumni! Tęsknimy za Wami!

Dziękujemy, czekamy na więcej

Niespodzianka bardzo ucieszyła uczniów, o czym świadczą wpisy pod filmem. M.in.
- Fajny film, pozdrawiam wszystkich!
- Pozdrawiam wszystkich nauczycieli. Tęsknię!
- Super, poruszyliście mnie do łez. Czekamy na więcej.
- Po prostu danke schon (wiem wiem pewnie źle żem to zapisał , ale never mind ) też mi brakuje tych lekcji m.in POLSKIEGO ;-( , FIZYKI ;-( , MATEMATYKI ;-( , NIEMIECKIEGO ;-( , I WIELU WIĘCEJ .

ZOBACZ TEŻ
WDZIĘCZNI MEDYKOM - TEŻ MOŻESZ POMÓC

Coraz więcej zachorowań wśród młodych ludzi

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.