Tadeusz Ferenc: Żal odchodzić z Rzeszowa, ale czas upływa. I nie są mi obojętne ciągłe protesty

Czytaj dalej
Bartosz Gubernat

Tadeusz Ferenc: Żal odchodzić z Rzeszowa, ale czas upływa. I nie są mi obojętne ciągłe protesty

Bartosz Gubernat

Jeśli zostanę posłem, będę ciągle dbał o to, żeby Rzeszów rósł. Obojętne kto będzie jego kolejnym prezydentem - zapowiada Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W jesiennych wyborach parlamentarnych wystartuje pan jako lider listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Pierwsze miejsce jest niemal gwarancją mandatu. A zgodnie z nowymi przepisami, jeśli zostanie pan wybrany, automatycznie straci stanowisko prezydenta Rzeszowa. Nie żal panu odchodzić z miasta po tylu latach?
Zdecydowanie żal. Szkoda mi ludzi, szkoda miasta, z którym jestem bardzo związany. Każda kostka w bruku, każda płyta chodnikowa, każde piętro budynku, szkoła, żłobek, przedszkole, infrastruktura, są mi bliskie. Dotykałem tych spraw przez wiele lat bezpośrednio i to część mnie.

Nie raz się wzięło do ręki łopatę i dla pewnej satysfakcji oraz własnej radości przerzucało się ziemię, czy układało z robotnikami krawężniki na ulicy 3 Maja.

Ale zdaję sobie sprawę z tego, że czas upływa. Jestem tu 17 lat, moi poprzednicy tak długo w ratuszu nie urzędowali. Ale dodam też, że plany, które mam z moimi zastępcami i współpracownikami, są bardzo duże. Czy to w zakresie zwiększenia liczby mieszkańców miasta, bo to największa jego wartość, czy zapewnienia miejsc pracy, mieszkań, żłobków, przedszkoli i miejsc do wypoczynku oraz spacerów. To wszystko są bardzo ważne sprawy, ale powiem jeszcze raz, czas upływa.

Przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi miał pan już w głowie pomysł, aby wystartować w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Widział pan siebie już wówczas w roli posła?
Nie, nie miałem takiego planu, gdy walczyłem o fotel prezydenta Rzeszowa. Taka myśl przyszła później. A wpływ na to miało wiele czynników, m.in. kolejne protesty mieszkańców, które pojawiają się niemal przy każdej inwestycji.

Przykład z ostatniego czasu: na Przybyszówce chcieliśmy wybudować mieszkańcom wodny plac zabaw, o który sami wnioskowali. A teraz, kiedy przedstawiliśmy jego plan, są protesty i sprzeciw. Podobnie jest w przypadku budowy wielu ulic. Mnóstwo gorzkich słów usłyszałem odnośnie trwającej aktualnie modernizacji ulicy Wieniawskiego. A także wobec planów budowy południowej obwodnicy.

Owszem, jestem świadomy tego, że krytyka i protesty to część mojej pracy i należy ich słuchać. Tak samo jak i pozytywnych uwag. Ale nie są mi one nigdy obojętne.

W dalszej częsci przeczytasz:

 • kogo Tadeusz Ferenc widzi w roli swojego następcy
 • o co zamierza walczyć jako przyszły poseł w Sejmie
 • czy jako poseł załatwi dla miasta kolejke nadziemną
 • co chciałby powiedzieć mieszkańcom, którzy wybrali go na prezydenta
Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.