Tadeusz Cymański: Marszałek Kuchciński jest dalej naszym kolegą

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta/Polska Press
Agaton Koziński

Tadeusz Cymański: Marszałek Kuchciński jest dalej naszym kolegą

Agaton Koziński

Prezes Kaczyński, przekonując marszałka Kuchcińskiego do dymisji, zareagował zgodnie ze znaną maksymą „Vox populi, vox Dei” - mówi Tadeusz Cymański, poseł Zjednoczonej Prawicy

Jak Pan przyjął dymisję marszałka?
Ze smutkiem - ale to pozytywna, dobra decyzja. Górę wzięła odpowiedzialność za całą koalicję i za przyszłość kraju. Prawda jest taka, że ogromne znaczenie ma odbiór opinii publicznej. Ono ma znaczenie rozstrzygające.

Ze słów prezesa Kaczyńskiego zrozumieliśmy, że Marek Kuchciński musiał ustąpić, bo Polacy źle przyjęli jego eskapady samolotowe. Problem w tym, że marszałek na ich temat też kłamał - a do tej kwestii prezes w ogóle się nie odniósł.
Oceny są różne. Prezes odniósł się do kwestii najważniejszej - legalizmu korzystania z samolotu. I może nie wprost, ale pośrednio - mówiąc o odbiorze społecznym - nawiązał do znanej maksymy „Vox populi, vox Dei”.

Sprawę tych przelotów należało lepiej rozstrzygnąć, nie dopuścić do tego, żeby nam zarzucano kłamstwa czy cynizm

Polacy chcieli głowy marszałka, to ją dostali?
Myślę, że marszałek z ciężkim sercem musiał to zaakceptować. Odbiór całej sprawy był bardzo niedobry. Trzeba też powiedzieć, że wysoka cena, jaką zapłacił, była też wynikiem nagannej opieszałości oraz nieścisłości i niekonsekwencji w jego reakcji na ten problem. Zresztą to, jak się ta sytuacja rozwinęła, nie jest dla mnie zaskoczeniem.

Mówiąc językiem frontowym - to, co zrobił Kuchciński, to bratobójczy ogień.
I to jest problem. Dlatego też w sprawę osobiście zaangażował się prezes.

Długo na komentarz do tej sprawy z jego strony musieliśmy czekać.
Zgadza się, ale milczenie czasami też jest wymowne. Poza tym on zażądał w tej sprawie działań. Wiadomo, że w naszym obozie nic się nie dzieje bez wiedzy, woli, czasami decyzji prezesa.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agaton Koziński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.