Sztafeta trzy razy 1960 m w rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich. Zapisz się!

Czytaj dalej
Fot. pixabay
redakcja Gazety Lubuskiej

Sztafeta trzy razy 1960 m w rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich. Zapisz się!

redakcja Gazety Lubuskiej

Zbliża się 57. rocznica bitwy o Dom Katolicki w Zielonej Górze. W tym roku obchody będą miały wyjątkową oprawę. Rozpoczną się w sobotę, 27 maja, biegiem sztafetowym.

Wydarzenia Zielonogórskie miały miejsce w 1960 roku i były jednym z największych protestów w czasach PRL. Stąd zawodnicy będą rywalizować na symbolicznym dystansie 1960 m, na trasie przebiegającej w całości po deptaku zielonogórskim, w pobliżu miejsc związanych z obroną Domu Katolickiego

W biegu może wziąć udział maksymalnie 35 drużyn 3-osobowych drużyn. Każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia pętlę o długości 1960 m, łączny dystans dla całej sztafety wyniesie ok. 5880 m.

Klasyfikacja prowadzona będzie w trzech kategoriach: drużyn męskich, kobiecych i mieszanych. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają puchary, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale.

W biegu mogą wziąć udział zawodnicy, którzy do dnia imprezy ukończą 14 rok życia.

Uczestnicy biegu mogą rejestrować się do 23 maja do północy na stronie http://super-sport.com.pl/zapisy lub w dniu biegu w biurze zawodów przy ratuszu (w przypadku wolnych miejsc). Wpisowe wynosi 20 zł dla całej drużyny (30 zł w biurze zawodów).

Zawodnicy wystartują o godz. 10 spod ratusza i pobiegną ulicami: Mickiewicza, Mariacką, Stary Rynek, Żeromskiego, Kupiecką, al. Niepodległości i Bankową.

Co jeszcze w programie obchodów rocznicy wydarzeń z 1960 r.? W niedzielę, 28 maja, najpierw odprawiona zostanie msza święta, później odbędzie się spektakl plenerowy, a dalej - uroczystości państwowe.

Obchodom towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych zdjęć na zielonogórskim deptaku, premierowy pokaz filmu o Wydarzeniach Zielonogórskich, którego producentem jest "Gazeta Lubuska" oraz konferencja naukowa.

Ukaże się też specjalny dodatek przygotowany przez naszą redakcję.

redakcja Gazety Lubuskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.