Małgorzata Fudali Hakman

Szprotawskie Divertimenti. Na początek zagrały saksofony

Bartosz Sadok Fot. SZDK Bartosz Sadok zagrał na saksofonie tenorowym między innymi utwór Duke’a Ellingtona „In the Sentimental Mood”
Małgorzata Fudali Hakman

Rozpoczęły się koncerty w ramach IV Szprotawskich Divertimenti. Na początek zagrały w parku wszelkiego rodzaju saksofony

W poniedziałek, pod wiatą w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wiechlicach widzowie dali się porwać urokowi saksofonów. Wystąpili znakomici muzycy. W pierwszej części wystąpiły: Aleksandra Mańkow-ska grająca na saksofonach sopranowym i altowym, laureatka wielu konkursów międzynarodowych, doktorantka Akademii Muzycznej w Łodzi i dr Bogna Dulińska grająca na fortepianie, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, akompaniująca wielu znakomitym muzykom i prowadząca własną działalność koncertową. Obie panie za wykonanie utworu Denisa Bedard „Fantasie na saksofon sopranowy i fortepian” w roku 2015 otrzymały Nagrodę Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych i wykonywały ten utwór na wszystkich uczelniach. My też mieliśmy przyjemność poznać to wykonanie.

W drugiej części, jazzowej, wystąpili: Bartosz Sadok grający na saksofonie tenorowym, absolwent wrocławskiej i łódzkiej uczelni muzycznej, od 2014r studiuje jazz w Akademii Muzycznej w Gdańsku i Jakub Janoszek akompaniujący na fortepianie, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie studiujący jazz w klasie prof. Włodzimierza Nahornego. Usłyszeliśmy m.in. D. Ellingtona „In the Sentimental Mood”.

Zapraszamy na Koncert Finałowy, który odbędzie się w niedzielę na szprotawskim rynku o godz. 20.15. Wystąpią w nim wspólnie zarówno prowadzący warsztaty, jak i uczestnicy.

Małgorzata Fudali Hakman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.