Szpital miejski w Rzeszowie chce leczyć w solankach jeszcze więcej pacjentów. Planuje budowę basenu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Bartosz Gubernat

Szpital miejski w Rzeszowie chce leczyć w solankach jeszcze więcej pacjentów. Planuje budowę basenu

Bartosz Gubernat

W przyszłym roku obok szpitala miejskiego ma ruszyć budowa basenu leczniczego. Miasto chce go wykorzystać do kąpieli solankowych, które cieszą się olbrzymią popularnością.

Zakład balneologii w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II przy ul. Rycerskiej działa od lata 2010 roku. Powstał w specjalnie zaadaptowanych na ten cel pomieszczeniach w podziemiach. Wykorzystuje mające 12 mln lat źródło wody solankowej, czerpanej ze złóż leżących ok. 300 metrów pod ziemią.

W tej chwili jest wyposażony w sześć wanien z hydromasażem. Na miejscu działają też pracownie fizykoterapii i kinezoterapii. Leczy się tu ruchem, wykonuje zabiegi laserem oraz zimnem. Pomagają one głównie pacjentom po urazach, zabiegach operacyjnych oraz z zaburzeniami krążenia obwodowego i chorobami neurologicznymi. Pomagają w leczeniu problemów narządów ruchu, przyspieszają rehabilitację. Rocznie wykonuje się tu około 120 tysięcy zabiegów i kąpieli. Ze względu na duże zainteresowanie, miasto zaplanowało rozbudowę zakładu.

W dalszej części artykułu m.in.:

  • prezydent Feren o szczegółach budowy basenu
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.