Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Szok! Kto i dlaczego "zesłał" policjantkę do piwnicy rzeszowskiego zamku?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Szok! Kto i dlaczego "zesłał" policjantkę do piwnicy rzeszowskiego zamku?

Andrzej Plęs

Piwnica budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie, warunki charakterystyczne dla pomieszczeń poniżej poziomu gruntu. Na co dzień - szatnia dla policjantów, ściany zdobione fotografiami mocno roznegliżowanych kobiet. I miejsce ośmiogodzinnego dnia pracy dla policjantki z 12-letnim stażem.

Na taką sytuację natknął się ekspert Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, kiedy w styczniu tego roku kontrolował przestrzeganie praw i wolności obywatelskich w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. A to był tylko fragment zawodowego koszmaru kobiety.

Do piwnic budynku sądu trafiła z początkiem grudnia 2018 r., bo - jak wynika z wyjaśnień Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie - w tutejszym garnizonie nie było dla niej innego miejsca pracy. Zaś kierownik Sekcji Policji Sądowej tłumaczył ekspertowi RPO, że w budynku sądu policja dysponuje tylko kilkoma pomieszczeniami, w których nie mógł umieścić podwładnej.

Stolik socjalny, szafy ubraniowe, kilka krzeseł i te fotografie na ścianach, urozmaicające piwniczną ponurość.

- Codziennie, przychodząc na godzinę 7.30, miała obowiązek podpisania listy obecności w sekretariacie Sekcji Policji Sądowej mieszczącym się na parterze budynku Sądu Okręgowego, po czym udawała się do szatni, gdzie przebywała do godziny 15.30. O godzinie 15.30, zgodnie z wcześniejszym poleceniem kierownika Sekcji Policji Sądowej, zgłaszała wyjście do domu

- brzmi fragment wystąpienia RPO do Komendanta Głównego Policji.

W dalszej części przeczytasz:

 • o skardze policjantki i konsekwencjach śledztwa wewnetrznego
 • jak sie skończył jej wniosek o zmianę miejsca służby
 • co ustaliła kontrola Rzecznika Praw Obywatelskich
Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.