Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego: Posiadanie szpitala nie jest dla Wydziału Medycznego priorytetem

Czytaj dalej
Fot. Fot. Krzysztof Kapica
Andrzej Plęs

Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego: Posiadanie szpitala nie jest dla Wydziału Medycznego priorytetem

Andrzej Plęs

Zmiana szyldu szpitala wojewódzkiego na uniwersytecki nie zmieni stanu faktycznego, tak jak zmiana szyldu szkoły zawodowej nie zmieni jej w uniwersytet - mówi Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uniwersytet, przejmując Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie, mógł wzbogacić się o atrakcyjną nieruchomość w atrakcyjnym miejscu, podnieść prestiż, ustanawiając w nim Szpital Uniwersytecki. Uczelnia propozycję urzędu marszałkowskiego odrzuciła. Władze uczelni nie doceniły pozytywów tego pomysłu?

To nie był dylemat władz uniwersytetu, a problem całej społeczności uniwersyteckiej. Decyzję odmowną podjął, prawie jednogłośnie, senat uczelni. Prestiż uniwersytetu buduje się przez naukę, a nie przez zmianę szyldu na tej czy innej instytucji. Jednym z celów każdej uczelni jest uzyskiwanie jak najwyższych notowań w rankingach naukowych - przejęcie szpitala w żadnym momencie nie przekładało się na takie notowania. Dodatkowo byłoby dla uczelni zbyt dużym obciążeniem, biorąc pod uwagę niepewną sytuację finansową i organizacyjną tego szpitala oraz infrastrukturę kompletnie nieprzystosowaną do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów.

W dalszej części przeczytasz:

 • co uniwersytet proponował urzędowi marszałkowskiemu w sprawie przejęcia szpitala
 • jakie jeszcze inne argumenty zdecydowały o decyzji odmownej
 • czy kształcenie medyczne w Rzeszowie - zdaniem rekotra - jest zagrożone
Pozostało jeszcze 87% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.