Święta w rodzinie boksera Łukasza Różańskiego. Po latach znów przy jednym stole

Czytaj dalej
Fot. Prywatne archiwum Łukasza Różańskiego
Łukasz Pado

Święta w rodzinie boksera Łukasza Różańskiego. Po latach znów przy jednym stole

Łukasz Pado

- Już dobrze nie pamiętam, kiedy ostatni raz ja i moje rodzeństwo siedzieliśmy w święta przy jednym stole - mówi bokser zawodowy Łukasz Różański, najmłodszy z ośmiorga rodzeństwa. Po blisko trzydziestu latach znów cała ósemka spotkała się razem w Boże Narodzenie.

- Mama często mi wypomina, „Kiedy się ożenisz?”, ale ja na razie chcę się skupić na boksie, a potem pomyślę nad założeniem własnej rodziny - mówi Łukasz, bokser Stali Rzeszów, który jest też jedynym sportowcem w rodzinie, ale swoją pasję początkowo musiał ukrywać przed rodziną. Zaczynał w wieku 17 lat w Wisłoku Rzeszów. - Mamie mówiłem, że trenuję koszykówkę. Kiedy jednak zacząłem przychodzić do domu poobijany, trzeba było się przyznać. Jakoś to przyjęli - dodaje bokser.

Mama prawie dostała zawału

Pan Antoni przyznał, że Łukasz w dzieciństwie nie był idealny, ale... - Nie był znów taki zły. Wychowaliśmy przed nim czterech chłopaków. Potrafili dać w kość. Z każdym kolejnym dzieckiem stresu było coraz mniej - mówi senior rodu. - Wstydzić za niego się nie muszę. Jak to chłopak, czasem nabroił, ale w kaszę dmuchać sobie nie dał i już.

- Trudno policzyć ile było tych moich bójek w dzieciństwie - dodaje bokser. - Kiedy zacząłem trenować boks w Wisłoku, przeszło mi wojowanie na ulicy. Wykorzystywałem swoje umiejętności gdzie indziej, pracowałem w dyskotekach na bramce. Chwalić się nie ma czym, ale przy tak dużej rodzinie nie mogłem liczyć, że dostanę od rodziców wszystko czego chcę. Chciałem tylko zarobić dla siebie trochę pieniędzy.

Mama to emerytowana nauczycielka. W swojej zawodowej karierze miała okazję uczyć każde ze swoich ośmiorga dzieci. Pasji najmłodszego syna nie pochwalała, ale w końcu przełamała się i chciała zobaczyć go w ringu. - To było przed jego studiami. Tak się podenerwowałam, że na drugi dzień wylądowałam w szpitalu na serce - wspomina pani Zofia. - Na szczęście okazało się, że to nic poważnego, ale potem już nie jeździłam z nim.

W 2005 roku Rożański był bliski podpisania zawodowego kontraktu z grupą Hammer Knockout Promotion, w której boksował wówczas m.in. Krzysztof “Diablo” Włodarczyk czy rzeszowski bokser zawodowy Dawid Kostecki.

W dalszej części artykułu m.in.:

 - Kibicował mi nawet nasz świętej pamięci proboszcz, ks. Władysław Zima. Kiedyś, gdy biegałem po okolicy, zaczepił mnie i dopytywał, kiedy walka i czy pokaże ją telewizja. Obiecał, że będzie mnie wspierał - wspomina Łukasz Różański.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Pado

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.