
Drużyna Zgiersko-Łęczyckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wywalczyła drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Sopocie.
Czteroosobowa ekipa pokonała 70 najlepszych ratowników i ratowniczek, reprezentujących 12 klubów z całej Polski.
Zawody rozegrano w ciągu dwóch dni. Podczas pierwszego uczestnicy rywalizowali w wodzie (m.in. przeprowadzając akcję ratunkową z deską i ścigając się w pływaniu). Drugi dzień mistrzostw upłynął pod znakiem konkurencji plażowych, wśród których znalazł się m.in. sprint po piasku.
Również w kategoriach indywidualnych zawodnicy Z-ŁWOPR zdobyli medale, stawali na podium pięć razy. Cała drużyna łącznie została wyróżniona trzy razy.