Studniówka - jak to było za dawnych lat. Co się zmieniło? Prawie wszystko

Czytaj dalej
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
Anna Janik

Studniówka - jak to było za dawnych lat. Co się zmieniło? Prawie wszystko

Anna Janik

Nie było wytwornych sal balowych i wykwintnych dań, ani luksusowych limuzyn, które przywoziły młodzież na studniówkę. Ale mimo wszystko bal był wyjątkowy i do dziś wspominają go z ogromnym sentymentem. Krzysztof Ignaczak, Marta Półtorak i Joanna Frydrych zdradzają, co najbardziej zapamiętali ze swojej studniówki.

Nie było wytwornych sal balowych i wykwintnych dań, ani luksusowych limuzyn, które przywoziły młodzież na studniówkę. Ale mimo wszystko bal był wyjątkowy i do dziś wspominają go z ogromnym sentymentem. Krzysztof Ignaczak, Marta Półtorak i Joanna Frydrych zdradzają, co najbardziej zapamiętali ze swojej studniówki.

Dla Krzysztofa Ignaczaka, byłego siatkarza Asseco Resovii, studniówka, niestety, nie była dniem wolnym od sportowych obowiązków. Stawiający swoje pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie Krzysztof grał wtedy w klubie Chełmiec Wałbrzych. W dniu studniówki wypadł mu... mecz.

- Wtedy rozgrywki wyglądały tak, że grało się dzień po dniu: w sobotę po południu i w niedzielę rano. Pamiętam jak dziś, że czekałem już tylko, żeby ten mecz się skończył, już nie patrzyłem nawet na wynik, bo myślałem tylko o tym, żeby zdążyć pojechać po moją studniówkową wybrankę - śmieje się siatkarz. - Miałem odłożone fundusze na to, żeby podjechać taksówką, więc wpadłem do domu, szybko ubrałem dyżurny garnitur, który wisiał w szafie na wyjątkowe okazje, bo na co dzień chodziłem raczej w strojach sportowych i dresach i w drogę - opowiada.

W dalszej części przeczytasz:

 • wspomnienia Krzysztofa Ignaczaka, jak to na studniówce z napojami wyskokowymi było
 • jakie problemy miała Marta Półtorak z przygotowaniem do balu
 • z kim bawiła się na studniówce Joanna Frydrych, późniejsza pani poseł  
Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Janik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.