Startujemy z "Pociągiem marzeń"! To pierwsza taka akcja na Podkarpaciu

Czytaj dalej
Fot. Caritas Diecezji Rzeszowskiej
Konrad Karaś

Startujemy z "Pociągiem marzeń"! To pierwsza taka akcja na Podkarpaciu

Konrad Karaś

Polska Press we współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej rusza z akcją „Pociąg marzeń”. Pomóżmy dzieciom z Polski i Ukrainy pojechać na wymarzone wakacje!

Tylko na Podkarpaciu 24 tysiące rodzin z dziećmi korzysta ze wsparcia państwa i samorządów. Jednak często ta pomoc nie wystarcza, by stworzyć dzieciom szansę na dobry start i skutecznie poprawiać jakość życia.

Te braki bardzo często wypełniają działające lokalnie stowarzyszenia i fundacje, które specjalizują się w pomocy dzieciom i ich rodzinom. One doskonale wiedzą, jak pomagać swoim podopiecznym oraz opierają się na wsparciu firm i innych darczyńców.

Jedną z takich organizacji na Podkarpaciu jest Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Z rzeszowską Caritas zabierzemy dzieci w Bieszczady!

Caritas Diecezji Rzeszowskiej świętowała w tym roku 30-lecie swojej działalności. Przez ten czas udało się jej stworzyć wiele wspaniałych, charytatywnych dzieł i pomóc tysiącom dzieci.

– Jesteśmy dla ludzi w potrzebie - mówi ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiej Caritas.

Jak dodaje, zadania Caritas wynikają z Chrystusowego przykazania miłości bliźniego, które winno być odnoszone do każdego, bez względu na jego przekonania polityczne, wyznanie, narodowość czy rasę.

Centrala diecezjalna Caritas posiada szereg podległych jej placówek. Jedną z nich jest Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny w Myczkowcach w gminie Solina. To właśnie tu w czasie wakacji Caritas Diecezji Rzeszowskiej co roku organizuje wypoczynek dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zmagających się z różnymi dysfunkcjami.

Nie inaczej będzie w tym roku. W ramach akcji „Pociąg marzeń” z rzeszowską Caritas zabierzemy w Bieszczady ok. 500 dzieci.

– Nie tylko z Polski, ale też – w ramach integracji – dzieci z Ukrainy. Rekrutacja trwa – dodaje ks. dr Piotr Potyrała.

Myczkowce - warto tam być

Ośrodek w Myczkowcach służy już od kilku lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Każdego roku kilka tysięcy dzieci wypoczywa tu na wczasach. Przyjeżdżają tutaj "zielone szkoły", wycieczki oraz dzieci z Ukrainy, ale też osoby z niepełnosprawnościami.

W Ośrodku znajduje się kilka pawilonów mieszkalnych, duża sala spotkań, stołówka, kaplica, stadnina koni, oraz wiele innych atrakcji do wypoczynku dla dzieci i dorosłych jak np. kolekcja 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych i kościołów rzymskokatolickich z Polski, Słowacji i Ukrainy.

Szeroki pakiet zajęć wakacyjnych obrazuje turnus dla dzieci z wakacji w 2019 roku. - Dzieci uczestniczyły w konkursach: religijnym, muzycznym, plastycznym, ekologicznym oraz zawodach sportowych – opowiada ks. dr Piotr Potyrała.

Liczymy na Państwa wsparcie

Wychowankowie Caritas Diecezji Rzeszowskiej będą mogli cieszyć się wypoczynkiem w wakacje dzięki hojności firm, które są gotowe sfinansować wyjazd.

Przez 7 tygodni, od 24 czerwca do 12 sierpnia, na łamach Nowin będzie „jeździł” specjalny pociąg. Akcja nagłośniona będzie także na naszych stronach internetowych: portalu nowiny24.pl i podkarpackich serwisach naszemiasto.pl. Intensywna kampania medialna trafi do tysięcy ludzi – czytelników prasy i internautów.

Na każdym z wagoników „pociągu marzeń” umieścimy logo Mecenasa akcji. Każdy Mecenas zyska wartościową promocję wizerunkową. Do współpracy zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, którym zależy, żeby dzieci spędziły niesamowite wakacje w Bieszczadach.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu na buziach podopiecznych Caritas Diecezji Rzeszowskiej zagoszczą wakacyjne uśmiechy!

"Pociąg marzeń" organizujemy od la

Jako Polska Press od lat współpracujemy z fundacjami i stowarzyszeniami z różnych województw. Zorganizowaliśmy już dziesiątki pociągów i przekazaliśmy już setki tysięcy złotych na wyjazdy wakacyjne dla dzieci.

Dzięki realizowanym wspólnie akcjom charytatywnym możemy regularnie finansować potrzeby podopiecznych.

Dzięki naszym zasięgom internetowym i prasowym promujemy nie tylko wspierające akcję firmy, ale w ogóle wartość działalności charytatywnej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Szczegóły:

Małgorzata Kurantowicz - Koordynator Wsparcia Sprzedaży Polska Press Rzeszów

Tel: 691 432 876 / E: malgorzata.kurantowicz@polskapress.pl

Konrad Karaś

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.