Staroobrzędowcy. Ze śmiercią oswajają się od urodzenia

Czytaj dalej
Fot. Muzeum Okręgowe w Suwałkach
Dorota Naumczyk

Staroobrzędowcy. Ze śmiercią oswajają się od urodzenia

Dorota Naumczyk

Bycie staroobrzędowcem oznacza przynależność do ekskluzywnej grupy religijnej - mówi Krzysztof Snarski z Suwałk, autor książki „Staroobrzędowcy. Historia, wiara, tradycja“.

W Polsce żyje około dwóch tysięcy staroobrzędowców, z czego połowa zamieszkuje Suwalszczyznę. Są bardzo zamkniętą społecznością. Jak udało się panu do nich dotrzeć i skłonić do opowieści o swojej wierze i obyczajach?

Ze staroobrzędowcami jest tak, że nawet, że jak już człowieka poznają i pozwolą się do siebie zbliżyć, to jednak ciągle jest on dla nich innowiercą, osobą obcą.

W artykule przeczytasz o historii, wierze i tradycji staroobrzędowców. Rozmowa została przeprowadzona z Krzysztofem Snarskim z Suwałk, autorem książki "Staroobrzędocy. Historia, wiara, tradycja".

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Naumczyk

W "Gazecie Współczesnej" pracuję od 1997 roku. Przez wiele lat byłam dziennikarką zajmującą się głównie tematyką oświatową i  społeczną. Od kilkunastu lat jestem wydawcą Magazynu "Gazety Współczesnej" , a od kilku lat również "Kuriera Porannego".   


Interesuje mnie wszystko, co nas otacza, a przede wszystkim ludzie i ich sprawy - troski, sukcesy i drogą, którą pokonują. Pasjonuje mnie świat - zarówno ten wielki, jak i ten najbliższy mojemu sercu - podlaski. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.