Miłosz Bieniaszewski

Stal Rzeszów zaczyna trenować. Pojawią się nowe twarze

Stal Rzeszów zaczyna trenować. Pojawią się nowe twarze Fot. Krzysztof Kapica
Miłosz Bieniaszewski

Kilku ciekawych piłkarzy przymierzanych jest do gry w Stali Rzeszów. We wtorek zespół rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej 3 ligi.

Rzeszowianie wiosną mają walczyć o awans do 2 ligi i w związku z tym potrzebne są wzmocnienia. Jeszcze w ubiegłym roku trener Marcin Wołowiec zapowiadał, że do jego zespołu może dołączyć 4-5 nowych piłkarzy. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie będzie tyle wzmocnień, aczkolwiek nie do końca uda się pozyskać dokładnie tych, którzy byli do Stali przymierzani.

- Mieliśmy jednak przygotowany wariant awaryjny i w mojej ocenie może się on okazać nawet lepszy - mówi opiekun biało-niebieskich.

Na wtorkowym treningu ma się pojawić środkowy obrońca Podlasia Biała Podlaska Rafał Kursa, a także napastnik-młodzieżowiec Damian Bożek ze Stali Mielec. Będzie też lewy obrońca z Litwy, a także ukraiński skrzydłowy Oleg Kvych, który trenował ze Stalą w grudniu. Do końca tego tygodnia określić ma się natomiast pomocnik Tomasovii Tomaszów Lubelski Przemysław Orzechowski, którym zainteresowany był również Radomiak.

Awizowany jest również przyjazd nowego bramkarza. To najprawdopodobniej Mariusz Stępień z Karpat Krosno. Właśnie pozyskanie nowego golkipera wydaje się być w tym momencie priorytetem, bo na grę w Japonii zdecydował się Maciej Krakowiak. Przez Odrę Opole testowany jest Matthew Korziewicz, a Dawid Kaszuba ma trafić do Wisłoka Wiśniowa.

- Być może z czasem pojawi się ktoś jeszcze, ale mi zależy na szybkim zamknięciu kadry. Przed nikim jednak drzwi nie zamykam - słyszymy od Marcina Wołowca.

Rzeszowianie cały okres przygotowawczy mają spędzić na własnych obiektach. W ostatnim tygodniu stycznia planowany jest obóz dochodzeniowy. Zimą Stal rozegra osiem meczów sparingowych, a także weźmie udział w Turnieju Dawnych Mistrzów, w którym zagrają jeszcze Stal Mielec, Garbarnia Kraków i Pogoń Lwów.

Sparingi Stali:
23-28 stycznia - obóz dochodzeniowy
27 stycznia - Sokół Sieniawa
4 lutego - Cosmos Nowotaniec
8 lutego - Sandecja Nowy Sącz
11 lutego - Siarka Tarnobrzeg
15 lutego - Sokół Nisko
18 lutego - Turniej Dawnych Mistrzów - Stal Mielec, Garbarnia Kraków, Pogoń Lwów (obiekty Hotelu Rado w Woli Chorzelowskiej)
22 lutego - Wólczanka Wólka Pełkińska
25 lutego - JKS Jarosław
1 marca - LKS Pisarowce

Miłosz Bieniaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.