Stal Mielec leci na turecką riwierę

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Kuba Zegarliński

Stal Mielec leci na turecką riwierę

Kuba Zegarliński

Piłkarze Stali Mielec rozpoczynają kolejny etap przygotowań. Tym razem będzie to tygodniowy obóz w kurorcie Alanya. O wypoczynku mogą jednak pomarzyć.

Dzisiaj o świcie Stal Mielec wyruszała autobusem do Lwowa skąd w godzinach popołudniowych odleci do tureckiej miejscowości Alanya. Tam zaplanowano drugi tej zimy obóz przygotowawczy.

Na miejscu na piłkarzy czekać będzie kilka świetnie przygotowanych boisk treningowych kompleksu turystycznego Goldcity, a także ośrodek, gdzie zawodnicy będą mogli w 100 procentach skupić się na przygotowaniach.

Do Turcji polecą niemal wszyscy zawodnicy kadry pierwszego zespołu. Wśród nich znalazł się wychowanek Stali Konrad Misztal z zespołu juniorów, którego postawę w zimowym okresie przygotowawczym bardzo wysoko ocenia trener Zbigniew Smółka. W Mielcu pozostaną jedynie kontuzjowany Michał Bierzało i chory Sebastian Białasik.

Wyzwanie organizacyjne

Alanya to wymarzone miejsce dla zorganizowania zimowego obozu przygotowawczego. Powodów jest kilka, ale najważniejszym z nich jest klimat.

- Region ten słynie z 300 dni słonecznych w roku. Obecnie utrzymuje się tam temperatura powyżej 15 stopni Celsjusza - informuje dyrektor sportowy Stali Mielec, Bartłomiej Jaskot. Był on odpowiedzialny za organizację obozu.

Poza treningami Stal Mielec rozegra w Turcji również trzy mecze sparingowe. Przeciwników dobrano dokładnie tak, jak chciał tego trener Smółka - z zespołami występującymi na drugim poziomie rozgrywkowym w swoich krajach. Będą to FC Desna z Ukrainy, FC Merani Martvili z Gruzji i FC Levski Karlovo z Bułgarii.

- Na takich sparingpartnerach zależało trenerowi. Mają oni odpowiadać naszym przeciwnikom, z którymi będziemy się mierzyć w lidze. Drużyna ukraińska radzi sobie bardzo dobrze na zapleczu tamtejszej ekstraklasy i będzie walczyć o awans. Ekipa z Gruzji odpowiada dobrze drużynom ze środka tabeli naszej ligi. Levski Karlovo będzie odpowiadał zespołom z dolnych rejonów naszej pierwszej ligi - mówi Jaskot.

Niespodzianka dla kibiców

Działacze zadbali również o więź z kibicami, nawet gdy będą kilka tysięcy kilometrów od Mielca. W Internecie codziennie ukazywał się będzie specjalny raport z Turcji. Dzięki temu kibice będą mogli być na bieżąco.

Powrót na Podkarpacie planowany jest 17 lutego. Dzień później, 18 lutego w Woli Chorzelowskiej koło Mielca odbędzie się druga edycja Turnieju Dawnych Mistrzów z udziałem Stali Mielec, Stali Rzeszów, Garbarni Kraków i Pogoni Lwów.

Kadra Stali Mielec na obóz w Turcji:

bramkarze: Rafał Strączek, Tomasz Libera, Marek Kozioł,

obrońcy: Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Robert Sulewski, Boris Milekić, Adrian Liberacki, Krystian Getinger, Dominik Sadzawicki,

pomocnicy: Piotr Marciniec, Szymon Sobczak, Damian Ałdaś, Mateusz Cholewiak, Vasil Panayotov, Przemysław Lech, Piotr Głowacki, Arkadiusz Górka, Kamil Radulj, Konrad Misztal,

napastnicy: Krzysztof Drzazga, Dorian Buczek, Aleksandar Kolev.

Kuba Zegarliński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.