Eliza Gniewek-Juszczak

Średnie miasta woj. lubuskiego łączą siły

Od lewej: Dariusz Bekisz -  burmistrz Świebodzina, Olaf Napiórkowski - zastępca burmistrza Żar i Wadim Tyszkiewicz - prezydent Nowej Soli podczas spotkania Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Od lewej: Dariusz Bekisz - burmistrz Świebodzina, Olaf Napiórkowski - zastępca burmistrza Żar i Wadim Tyszkiewicz - prezydent Nowej Soli podczas spotkania z dziennikarzami
Eliza Gniewek-Juszczak

Prezydent Nowej Soli zaprosił włodarzy innych średnich miast do połączenia swych sił. Żaden nie chce się zgodzić, że średniakom grozi upadek, ale wszyscy chcą skorzystać z szansy.

Szansa jest w skali kraju ogromna. To 2,5 miliarda złotych w różnych programach, które mają być dostępne dla miast zagrożonych patologiami. W Lubuskiem takich miejscowości Polska Akademia Nauk wyliczyła sześć: Nowa Sól, Żary, Żagań, Świebodzin, Międzyrzecz i Słubice. W kraju jest ich 255. Wszystkich włodarzy wskazanych lubuskich samorządów zwołał do Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Powołano zespół roboczy, a w tym tygodniu burmistrzowie i prezydent Nowej Soli spotkali się z dziennikarzami.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.