Sprawdziliśmy majątki prezydentów podkarpackich miast. Mirosław Pluta i Tadeusz Ferenc mają najwięcej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala/Gazeta Lubuska
Norbert Ziętal

Sprawdziliśmy majątki prezydentów podkarpackich miast. Mirosław Pluta i Tadeusz Ferenc mają najwięcej

Norbert Ziętal

Od prawie 2,7 mln złotych do zaledwie 3 tys. złotych — takie majątki zgromadzili najbogatszy prezydent miasta z Podkarpacia i najmniej zamożny.

Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowej czternastu prezydentów i zastępców prezydentów podkarpackich miast: Rzeszowa, Przemyśla, Krosna, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Mielca. Pod uwagę wzięliśmy deklarowane w oficjalnych oświadczeniach majątkowych oszczędności i nieruchomości. Większość prezydentów musi też spłacać kredyty. W oświadczeniach część wpisywała wartość początkową zobowiązania, inni kwotę pozostałą do spłaty. Wszyscy samorządowcy deklarowali, że ich majątek jest wspólny z żoną.

Najwięcej udało się zebrać Mirosławowi Plucie, zastępcy prezydenta Tarnobrzega. Łącznie jego majątek wynosi 2,64 mln zł. Składają się na niego głównie nieruchomości. Zwłaszcza wyceniona na 1 mln zł kamienica w budowie i znajdująca się pod nią działka, oszacowana na 750 tys. zł. Do tego 130-metrowy dom o wartości 300 tys. zł, dwa mieszkania za 215,5 tys. zł i 301,7 tys. zł, działka pod domem i prawie 70 tys. zł oszczędności. Pluta ma jednak sporo kredytów. Do spłaty pozostało mu 200 tys. zł kredytu hipotecznego, 300 tys. zł pożyczki od prywatnej osoby oraz 36 tys. zł kredytu komercyjnego.

Dlatego faktycznie najwięcej ma prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Łączny majątek gospodarza Rzeszowa to nieco ponad 2,5 mln zł. Składają się na niego dość pokaźne oszczędności - ponad 350 tys. zł. Do tego jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych i certyfikaty inwestycyjne na łącznie ponad 125 tys. zł. Jednak główny majątek prezydenta Rzeszowa to wart 400 tys. zł dom oraz cztery mieszkania, działki i inne nieruchomości. Wszystkie składniki majątku to wspólność małżeńska, z tym że jedno mieszkania jest w części własnością córki.

Jakie majątki zgromadzili pozostali prezydenci podkarpackich miast i ich zastępcy - o tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.