Bartosz Gubernat

Spalarnia w Rzeszowie przestała przyjmować śmieci. Gminy mają problem

Spalarnia w Rzeszowie przestała przyjmować śmieci. Gminy mają problem Fot. Krzysztof Kapica
Bartosz Gubernat

Rzeszów i okoliczne gminy toną w śmieciach. Powód? Spalarnia przy ulicy Ciepłowniczej, do której powinny trafiać odpady wstrzymała ich odbiór. Niestety podobne obiekty, które działają w okolicznych regionach nie są w stanie przyjąć nadwyżki z naszej okolicy. Efekt? Odpady zalegają na placach firm, które odbierają je od mieszkańców.

Zakład termicznego przetwarzania odpadów w Rzeszowie jest własnością Polskiej Grupy Energetycznej. Zgodnie z nowymi przepisami, okoliczne gminy maja obowiązek dostarczać do niego odpady, których nie da się już przetworzyć. Dzięki temu sukcesywnie ma się zmniejszać liczba śmieci składowanych na wysypiskach, do czego Polskę obligują przepisy unijne. Niestety rzeszowski zakład od początku działa z problemami. Jego uruchomienie najpierw się opóźniło, a teraz odbiór odpadów został zupełnie wstrzymany.

- Spalarnia nie przyjmuje od nas odpadów od kilku dni. Część z nich udało nam się awaryjnie oddać do instalacji w Młynach, bo ta, która działa w Kozodrzy jest przepełniona i odmówiła nam odbioru. Nie wiem jednak co zrobimy, jeśli ta sytuacja się przedłuży - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. A o tym, jak poważny jest problem świadczy ilośc odpadów, jakie produkują rzeszowianie. W 10 miesięcy tego roku jest ich więcej o ponad 5,5 tys. ton, niż w takim samym okresie ubiegłego roku. W tym czasie na terenie Rzeszowa MPGK zebrało 61 540 ton różnych śmieci. Jeśli nie będzie można oddać ich do spalarni, MPGK będzie miało problem ze składowaniem.

W dalszej części artykułu:

 • jak wygląda sytuacja?

 • czy wiadomo, kiedy śmieci będą odbierane?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.