Spalanie węgla jako paliwo wyborcze. Co proponują politycy?

Czytaj dalej
Tomasz Chudzyński

Spalanie węgla jako paliwo wyborcze. Co proponują politycy?

Tomasz Chudzyński

Wszystkie polskie ugrupowania polityczne przekonują w swoich przedwyborczych programach, że ważna jest dla nich ochrona środowiska. Ale tylko politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy mówią o rezygnacji z energetyki opartej na węglu w perspektywie najbliższych lat, na czym najbardziej zależy organizacjom ekologicznym.

Przedstawiciele organizacji WWF przepytali w gdańskim Hewelianum lokalnych polityków. Inwestycje w przyjazny środowisku transport, powstrzymanie degradacji Bałtyku, suszy i degradacji rzek, plaga importu śmieci do Polski, a przede wszystkim odejście od energetyki opartej na węglu - to najważniejsze tematy, o które pytali polityków ekolodzy.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Chudzyński

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Z jednej strony politycy przed wyborami są w stanie obiecać łatwowiernemu elektoratowi wszystko, ale z drugiej strony ci, którzy mają wpływ na cokolwiek, czyli partia rządząca, wyjątkowo w tej sprawie myśli realnie i nie obiecuje "gruszek na wierzbie". Dobrze zdają sobie sprawę z tego, że nie mogą obiecać odejścia od węgla, ponieważ jest to w sytuacji Polski nierealne, a poza tym później, po wyborach może być "no jak to, przecież obiecaliście i nie dotrzymaliście słowa". Polska nie jest tak bogatym krajem jak na przykład Niemcy, gdzie fotowoltaika, turbiny wiatrowe oraz energia z atomu są bardzo powszechne, ale drogie. U nas istnieje jeszcze jeden, ale bardzo poważny problem (ludzka siła) : górnicy. Czy ktokolwiek zapowiadający zrezygnowanie z węgla jest w stanie wyobrazić sobie co się będzie działo po ogłoszeniu zamykania kolejnych kopalń ? Bunt, rozruchy społeczne, blokady dróg, a nawet wojna domowa. Ciekaw jestem kto podejmie to wyzwanie ?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.