Śnieg, burza i inne „atrakcje”

Czytaj dalej
Piotr Jach

Śnieg, burza i inne „atrakcje”

Piotr Jach

Słońce, deszcz, burza, śnieg - pogodowa karuzela w pełni. Do końca kwietnia aura nie będzie rozpieszczać. Czy poprawi się na na majówkę?

Niedzielna aura sprawiła, że niejeden łodzianin wspominał stare przysłowie o kwietniu-pletniu, co przeplata: trochę zimy, trochę lata. Dzień, który rozpoczął się zwykłą od paru tygodni szarówką, koło południa, dzięki wyglądającemu zza chmur słońcu, przerodził się w coś przypominającego wiosnę, by po południu postraszyć sążnistym deszczem, grzmotami i śniegiem. Choć burza szybko ucichła, a przed zmierzchem sensacje pogodowe minęły, w najbliższych dniach trzeba przygotować się na wszelkie kwietniowe kaprysy pogody.

Meteorolodzy są dość zgodni w tej kwestii - do końca miesiąca nie ma co liczyć w Łodzi na prawdziwie wiosenne ocieplenie i słońce, za którym wszyscy są już stęsknieni. Według niektórych prognoz, jeszcze dziś mogą wystąpić nad miastem zjawiska atmosferyczne podobne do tych wczorajszych, w tym także krótkotrwałe, przelotne śnieżyce. Na szczęście nie należy się obawiać, by śnieg zaległ choćby na kilka godzin. Temperatura ma nieznacznie rosnąć aż do wtorku (przewidywane jest 14 - 15 st. C), po którym nadejdzie kolejne załamanie pogody - deszcze i spadek temperatury do 7 - 9 st. C.

Na bardziej wiosenną aurę trzeba będzie zaczekać do przełomu kwietnia i maja. Choć datę przesilenia trudno dokładnie wskazać (prognozy długoterminowe są z reguły obarczone dużym marginesem błędu), synoptycy przewidują, że dopiero w pierwszych dniach maja zrobi się wyraźnie cieplej (do 19 st. C), a na niebie przestaną dominować chmury. Wciąż może jednak przelotnie popadać.

Temperatury powyżej 20 st. C i słoneczne niebo są spodziewane dopiero pod koniec pierwszej dekady przyszłego miesiąca.

Piotr Jach

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.