Smog zagląda nam w oczy i dusi. Ale walczymy o czystsze powietrze

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Wiśniewski
Marek Weckwerth

Smog zagląda nam w oczy i dusi. Ale walczymy o czystsze powietrze

Marek Weckwerth

- Szczerze żałuję, że już skończyło się gorące lato. Teraz, gdy wieczorem otwieram okna, czuję gryzący dym ścielący się nisko nad ziemią z pobliskich domków jednorodzinnych - skarży się pani Marta z jednej z podbydgoskich miejscowości.

Co będzie gdy nastaną naprawdę chłodne dni? Strach pomyśleć.

Tym bardziej, że do 1 września tego roku w dwóch miejscach naszego regionu (z 22 monitorowanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy) przekroczone zostały liczby dopuszczalnego 24 - godzinnego (chodzi o wartości uśrednione dla całej doby) poziomu groźnego dla zdrowia człowieka pyłu PM10 w powietrzu.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Weckwerth

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Zakazy zakazami, a ludzie i tak będą palić czym się da, oby było najtańsze, ponieważ różnica w cenie ogrzewania "czymkolwiek", a bardziej ekologicznym gazem jest zdecydowanie za duża. Żadne rządowe programy dofinansowania nic nie dadzą, ponieważ to jest jednorazówka, a za "paliwo" płacimy co miesiąc, dwa. Gdyby zrobiono odwrotnie, czyli : jeżeli wymienisz piec, to dostaniesz zniżkę na gaz (oczywiście o odpowiedniej wysokości, bo też każdy sobie przekalkuluje, czy aby na pewno to się opłaci), to chętnych byłoby o wiele więcej, jeżeli nie wszyscy. A tak można tłumaczyć, edukować, przekonywać, wysyłać straż miejską z miernikami, a ludzie i tak mają to "w wielkim poważaniu" i potrafią liczyć i ci najbiedniejsi wybierają najtańszą opcję, nie zwracając uwagi na środowisko - na zasadzie moje pieniądze najważniejsze, i trudno nie przyznać im trochę racji.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.