Śmieciowy problem na Podkarpaciu powraca? Samorząd województwa uspokaja: sytuacja jest ustabilizowana

Czytaj dalej
BB

Śmieciowy problem na Podkarpaciu powraca? Samorząd województwa uspokaja: sytuacja jest ustabilizowana

BB

Problem z przetworzeniem odpadów komunalnych przez gminy miał zniknąć po wyznaczeniu przez marszałka województwa instalacji zastępczych, które miały przetwarzać dodatkowe odpady. Dodatkowym rozwiązaniem miało być uruchomienie spalarni PGE w Rzeszowie. Z pełną mocą miała ruszyć pod koniec września. Nie ruszyła i niektóre gminy nadal skarżą się na przestoje w odbieraniu odpadów.

Przypomnijmy, że problem z przetworzeniem odpadów komunalnych w gminach województwa podkarpackiego rozpoczął się jeszcze latem.

Jednym z powodów było opóźnienie uruchomienia Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE), czyli rzeszowskiej spalarni PGE GiEK. Miała ona odbierać odpady od miasta i okolicznych gmin.

Marszałek województwa Władysław Ortyl wyznaczył wtedy instalacje zastępcze, które miały przetwarzać dodatkowe odpady. To jednak rozwiązało problem tymczasowo, bo spalarnia do tej pory nie ruszyła z pełną mocą.

Jak mówi pracownik Wydziału Ochrony środowiska w jednym z urzędów gminy, należącej do regionu centralnego województwa podkarpackiego, we wrześniu gmina mogła przekazać do ITPOE zaledwie 26 ton z zebranych 200 ton odpadów. Reszta trafiła do instalacji zastępczych. – Pojawiają się przestoje, bo nie ma gdzie magazynować tych odpadów – dodaje.

W dalszej części przeczytasz:

- Co samorząd województwa mówi o obecnej sytuacji w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych na Podkarpaciu

- Dlaczego nowa spalarnia nie działa pełną parą i kiedy zacznie

- Ile ton śmieci zutylizowano od czerwca w nowej spalarni

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

BB

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.