Śledztwo w sprawie śmierci 4 dzieci w Ciecierzynie. Wszystkie noworodki urodziły się żywe, zabiła je matka

Czytaj dalej
Fot. Mirosław Dragon
Mirosław Dragon

Śledztwo w sprawie śmierci 4 dzieci w Ciecierzynie. Wszystkie noworodki urodziły się żywe, zabiła je matka

Mirosław Dragon

Sekcja zwłok, której wyniki właśnie ujawniono, potwierdziła zeznania matki dzieci, których szczątki znaleziono w grudniu ubiegłego roku w Ciecierzynie w województwie opolskim. Matka i jej konkubent przebywają w areszcie. Obojgu grozi nawet dożywocie.

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. W jednym z domów jednorodzinnych w małej wiosce pod Byczyną policjanci znaleźli szczątki czwórki noworodków.

Ich matka, 27-letnia Aleksandra J. w sądzie przyznała się do zabicia dzieci. Wskazała też miejsca, gdzie ukryła szczątki noworodków. Zeznała, że rodziła sama w domu i dusiła nowo narodzone dzieci, wkładając je do reklamówki i odcinając im w ten sposób dostęp powietrza.

- Wyniki sekcji zwłok noworodków potwierdzają treść zarzutów przedstawionych podejrzanej - mówi Anita Dąbrowa-Derda, prokurator rejonowa w Kluczborku. - Ze względu na charakter sprawy na obecnym etapie nie możemy ujawnić więcej szczegółów, ale okoliczności sprawy potwierdzają, że dzieci rodziły się żywe.

Przychodziły na świat w sierpniu 2013, maju 2015, sierpniu 2016, ostatnie dziecko, które matka zabiła, urodziło się 30 listopada 2018 roku. To była dziewczynka. Zgodnie z przepisami można było nadać jej imię. Ewelinka została pochowana w lutym tego roku na cmentarzu komunalnym w Kluczborku we wspólnym grobie. Na tablicy nagrobnej wyryty został napis: „Ewelina z rodzeństwem”.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Mirosław Dragon

Dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej" i portalu internetowego Nto.pl

Można do mnie pisać: mdragon@nto.pl

lub dzwonić: 510 026 553

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.