Śląska inauguracja sezonu narciarskiego odbyła się w Wiśle, czyli promocja przerzucona na południe regionu

Czytaj dalej
Fot. FOT. UM Wisła
JAK

Śląska inauguracja sezonu narciarskiego odbyła się w Wiśle, czyli promocja przerzucona na południe regionu

JAK

Wojewódzka inauguracja sezonu narciarskiego odbyła się w Wiśle. Na stokach Skolnitego pojawiły się tłumy narciarzy, zacnych gości i liczne media. Impreza pod hasłem „Beskidy Winter Go” zorganizowana została po raz pierwszy. Wisła została wybrana na gospodarza tego wydarzenia, jako miasto, gdzie jest najwięcej ośrodków narciarskich w województwie.

Wspólną zabawę na stoku poprzedziła konferencja prasowa, na której burmistrz Wisły, marszałek województwa oraz m.in. gospodarze pozostałych gmin i powiatów beskidzkich podkreślali, jak ważna jest promocja Beskidów – jednego z najważniejszych obszarów turystycznych w kraju.

Konferencja była też okazją do zaprezentowania zimowych atrakcji Beskidów i Śląska Cieszyńskiego.

– Wisła to miejscowość, która ma wielki wkład w rozwój narciarstwa – nie tylko alpejskiego, ale i klasycznego. Znajduje się u nas kilkanaście stacji narciarskich. Wisła wytyczała trendy budowy stacji krzesełkowych, bo u nas jest ich chyba najwięcej w Beskidach. Jako pierwsi mieliśmy też przyjemność spiąć wszystkie stacje w jeden karnet, skipass – wyliczał burmistrz Tomasz Bujok.

Podkreślał, że po raz pierwszy województwo śląskie i marszałek dostrzegli walory Beskidów w okresie zimowym decydując się na wojewódzką inaugurację sezonu właśnie w Wiśle. Dodał, że zima jest bardzo ważnym czasem w gospodarce całego województwa śląskiego, ale szczególnie dla beskidzkich miejscowości.

– Cieszymy się, że ciężar promocyjny został przerzucony na południe województwa – przyznał burmistrz.

– Dziś pokazujemy potencjał Beskidów, które są doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek zarówno latem jak i zimą. Bogata oferta dla narciarzy jest połączona z atrakcyjną propozycją kulturalną i rekreacyjną. Województwo śląskie jest różnorodne i bogate w tradycje – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Podczas konferencji marszałek wręczył dyplomy przedstawicielom gmin z subregionu południowego w podziękowaniu za aktywny udział w tworzeniu zimowego produktu turystycznego.

Wyróżnienia otrzymali prezydenci, burmistrzowie i wójtowie Wisły, Brennej, Bielska-Białej, Cieszyna, Szczyrku, Ustronia, Istebnej, Żywca, Rajczy, Jeleśni, a także starostowie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz prezesi organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Region Beskidy z Bielska Białej oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej Olza z Cieszyna.

Inauguracja sezonu była również okazją do powitania na stanowisku nowego naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR Marcina Szczurka. Zastąpił on wieloletniego szefa beskidzkiej grupy Jerzego Siodłaka, który po 22 latach został naczelnikiem całego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce.

Przez cały dzień otwarcia sezonu dla wszystkich odwiedzających przygotowano także duże stoisko z materiałami na temat zimowych atrakcji beskidzkich miejscowości, m.in. Wisły, Bielska-Białej, Brennej, Istebnej, Korbielowa, Szczyrku, Ustronia, Zwardonia.

Najważniejszą atrakcją dla narciarzy, którzy zjawili się na Skolnitym była możliwość darmowej jazdy przez cały dzień oraz skorzystanie z bezpłatnych porad instruktorów narciarskich. Przygotowano mnóstwo atrakcji, zwieńczeniem imprezy był koncert Grubsona.

JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.