apl

Skazany za zabójstwo żony ponownie przed sądem. Jego córka domaga się dla ojca dożywocia

Skazany za zabójstwo żony ponownie przed sądem. Jego córka domaga się dla ojca dożywocia Fot. Marcin Radzimowski
apl

Kary dożywotniego więzienia dla swojego ojca domagała się wczoraj od Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie córka Mariusza K., który pierwszego dnia 2017 roku zabił w Kiełkowie pod Mielcem jej matkę.

To więcej, niż przed kilkoma miesiącami orzekł Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który za zabójstwo „z zamiarem bezpośrednim” oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną skazał Mariusza K. na 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa trafiła do SA w Rzeszowie z inicjatywy i oskarżenia, i obrońcy oskarżonego. 25 lat więzienia okazało się zbyt niską karą dla oskarżycieli posiłkowych (starszej córki i matki zmarłej) i zbyt wysoką dla obrońcy Mariusza K., który domagał się od sądu co najwyżej 15 lat pozbawienia wolności.

Nie pamiętał?

Monika K. wielokrotnie ostrzegała swojego męża, że od niego odejdzie, jeśli ten nie przestanie nadużywać alkoholu, bo pod jego wpływem stawał się agresywny wobec niej i ich starszej córki. Wreszcie 1 stycznia 2017 r. oświadczyła, że opuszcza męża. W reakcji ten (będąc pijany) najpierw żonę pobił, a kiedy skryła się w łazience, próbował wyważyć drzwi. W końcu mu się udało, trzy ciosy nożem okazały się dla Moniki śmiertelne. Ustalenia śledczych kreślą dalszy przebieg wydarzeń: Mariusz umył z krwi ręce, nóż, zaniepokojoną hałasem teściową zapewnił, że jej córka już śpi. Po czym wyszedł z domu, wsiadł do zatrzymanego na drodze przypadkowego samochodu i poprosił o podwiezienie do stacji benzynowej. Tu zapewniał świadków, że czerwone plamy na jego spodniach to keczup.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Obrońca domagał się dla swojego klienta co najwyżej 15 lat pozbawienia wolności, bo kara dożywocia lub 25 lat to „kary izolacyjne”, zwyczajowo zastrzeżone dla najbardziej odrażających i okrutnych przestępstw. Tymczasem to, co zrobił Mariusz K., to zabójstwo, jakich w społeczeństwie polskim większość: w rodzinie, nożem, w wyniku rodzinnych konfliktów i pod wpływem alkoholu, nie było w tym planowania, premedytacji."

Pozostało jeszcze 66% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

apl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.