beta

Skandaliczny film pokazuje przemoc nad Wisłokiem. Czy to nagranie to patostream?

Policja i Straż Miejska zapowiada częstsze kontrole na Olszynkach i Bulwarach. Zwłaszcza że ratusz odbiera coraz więcej skarg na naganne zachowanie, Fot. Facebook Policja i Straż Miejska zapowiada częstsze kontrole na Olszynkach i Bulwarach. Zwłaszcza że ratusz odbiera coraz więcej skarg na naganne zachowanie, wrzaski i pijaństwo w okolicy
beta

Na filmie wrzuconym do internetu widać jak kilku chłopaków strąca z ławki mężczyznę, robi sobie z niego żarty. Nagranie zostało wykonane najprawdopodobniej na rzeszowskich Olszynkach. Policja już zabezpieczyła materiał wideo i będzie badać sprawę.

Porażające zdjęcia ktoś zamieścił na facebookowej grupie Sądziedzi Rzeszów. Pojawiała się też informacja, że w sieci można też znaleźć film, na którym widać jak kilku chłopaków zaczepia mężczyznę, prawdopodobnie będącego pod wpływem alkoholu, siedzącego na ławce.

Akcja rozgrywa się nad Wisłokiem, na wysokości filharmonii. „Jeden z młodzieńców z piwem w ręku robi sobie żarty z tego człowieka, inny to filmuje, pozostali się śmieją. W pewnym momencie obiekt żartów strąca czapeczkę żartownisiowi, na co ten odpowiada mu ciosem w twarz, łapie za ubranie i popycha z ławki na chodnik. Atmosfera staje się gorąca, prawdopodobnie leżący dostaje kolejne ciosy, ale to jest poza kadrem. W tle widać spacerujące osoby. Co o tym myślicie?” - pyta internauta.

Wymowa komentarzy jest jednoznaczna: „Liczę na to, że zostaną rozpoznani i odpowiedzą za to! Nieważne, czy pijany, czy bezdomny, czy zza granicy. Nikt nie ma prawa prać nikogo dla zabawy. Dramat i nic więcej”, „Bandytyzm wszelkiej maści kwitnie”, „A znieczulica ludzka pozostaje”. „Rodzi się pytanie, czy teraz tak zabawia się młodzież, to nowy rodzaj rozrywki? Upokarzanie innych i nagrywanie? Czy z braku innych zajęć w ten oto sposób dowartościowują się a może lansują na bohaterów? Może jakieś socjolog na to odpowie. Dla mnie to jest upadek człowieczeństwa, jesteśmy gorsi niż zwierzęta” - piszą internauci.

Policja już zainteresowała się nagraniem. W okolicy będzie więcej patroli Straży Miejskiej.

Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie mówi, że choć nikt nie złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, to i tak zajmą się zajściem nad Wisłokiem.

- Zabezpieczyliśmy ten film - mówi. - Będziemy badać sprawę - zapewnia.

Nad rzeką ma się też pojawić więcej patroli policyjnych, także konnych. - Staramy się, żeby w tym rejonie miasta było bezpiecznie - zapewnia.

W dalszej części artykułu:

 • Czy w przypadku nagrania znad Wisłoka mamy do czynienia ze zjawiskiem patostreamingu?
 • Czym jest patostreaming?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

beta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.