Bartosz Gubernat

Skandal w Rzeszowie. Nie skonsultowali zmiany nazwy ulicy z mieszkańcami, bo wiedzieli, że się nie zgodzą

Skandal w Rzeszowie. Nie skonsultowali zmiany nazwy ulicy z mieszkańcami, bo wiedzieli, że się nie zgodzą Fot. Krzysztof Łokaj
Bartosz Gubernat

Mieszkańcy ulicy Krakowskiej dostali z Urzędu Miasta Rzeszowa pismo, w którym dowiadują się, że mieszkają przy ulicy ks. Józefa Czyża. W ciągu 30 dni mają wymienić oznakowanie domów. - To niedorzeczne. Nikt nas nie pytał o zdanie w tej sprawie, postawiono nas przed faktem dokonanym. Domagamy się cofnięcia decyzji o zmianie nazwy ulicy - grzmią właściciele domów.

Ulicę Krakowską mieszkańcy Rzeszowa kojarzą głównie z szeroką trasą wylotową z miasta w kierunku zachodnim. Ale domy, które są do niej przyporządkowane stoją także wzdłuż mniejszych, bocznych uliczek, które od niej odchodzą.

Tak jest m.in. wzdłuż uliczki, która prowadzi od dwupasmówki, do stadionu sportowego KS Przybyszówka. Adresy, które tutaj funkcjonowały przez lata to ul. Krakowska: 98, 100,102, 104 i 106 z odpowiednimi rozróżnieniami literowymi. Na początku stycznia część mieszkańców otrzymała jednak pismo z Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym poinformowano ich o… zmianie adresu zameldowania.

W dalszej części artykułu:

 • czy mieszkańcy wiedzieli o zmianie nawzy ulicy?
 • dlaczego nie przeprowadzono konsultacji?
Pozostało jeszcze 79% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

wojciech.msciwujewski

Mam nadzieję, że szybko Rada Miasta przywróci stan z grudnia 2018 i takie decyzje nie będą podejmowane bez konsultacji lub przynajmniej odpowiednio wcześniej skutecznie dostarczonej informacji do bezpośrednio zainteresowanych mieszkańców.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.