Serwis dla kandydatów na studia. Tu znajdą informacje o tym, co warto studiować

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski/ Zdjęcie ilustracyjne
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Serwis dla kandydatów na studia. Tu znajdą informacje o tym, co warto studiować

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Co studiować, aby później znaleźć pracę? Jakie wymagania stawia się kandydatom na konkretne kierunki? - na te i inne pytania młodzi mogą znaleźć odpowiedź na specjalnym, edukacyjnym portalu.

„Pomagamy maturzystom 2020. Online!” - tak przyszłych studentów zaprasza do sieci Fundacja Edukacyjna Perspektywy, organizator kampanii Studia 2020. Prowadzona jest ona na portalu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na stronie www.studia.gov.pl/studia2020 kandydaci mogą znaleźć informacje przydatne zarówno podczas wyboru kierunków, jak i później, gdy znajdą się już w gronie żaków. Można m.in. zapoznać się z „kierunkowskazami kariery” z różnych dziedzin.

Na specjalnym portalu kandydaci mogą znaleźć informacje przydatne zarówno podczas wyboru kierunków, jak i później, gdy znajdą się już w gronie żaków. Znajdą również informacje o najpopularniejszych i najbardziej obleganych kierunkach, najchętniej wybieranych uczelniach, a także o wynikach rekrutacji na uczelnie w poprzednich latach. 

Więcej dowiesz się z pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.