Sejm przyjął ustawę pozwalającą na podniesienie stawek za postój. Kurorty walczą, by je także objęły zmiany w parkowaniu

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Maciej Pietrzak

Sejm przyjął ustawę pozwalającą na podniesienie stawek za postój. Kurorty walczą, by je także objęły zmiany w parkowaniu

Maciej Pietrzak

Samorządy od dawna postulowały, by same mogły ustalać stawki za postój w strefach płatnego parkowania. Przez ostatnie lata społeczeństwo się wzbogaciło, pojawiło się więcej aut, więc konieczna jest większa rotacja pojazdów parkowanych szczególnie w centrach miast. Zmiany miałyby także zachęcić kierowców do przesiadki na komunikację publiczną i ograniczyć zanieczyszczenia powietrza. Władza centralna w końcu częściowo przystała na te apele.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, której element stanowią właśnie przepisy dotyczące parkowania. Dzięki niej w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, oprócz zwykłej SPP, mogłyby powstawać tzw. strefy śródmiejskie, w której opłata za godzinę postoju wynosić miałaby maksymalnie nawet ok. 10 zł.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Pietrzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.